11 genialnych sposobów użycia odkurzacza parowego w domu

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

11 genialnych sposobów użycia odkurzacza parowego w domu

Wiesz już, jak używać parownicy do czyszczenia dywanów, dywaników i niektórych mebli, ale czy wiesz, że może się przydać w niektórych pracach związanych ze sprzątaniem kuchni lub łazienki? Myjki parowe są świetną opcją czyszczenia domu, ponieważ są łatwe w użyciu i wykorzystują system pary pod wysokim ciśnieniem do czyszczenia bez chemikaliów, oparów i pozostałości. Większość parownic jest wyposażona w różne nasadki, od dysz o różnych rozmiarach, po ssawkę i wiele szczotek. Do prawie każdej pracy jest przystawka! Oto 11 genialnych sposobów na wykorzystanie odkurzacza parowego w domu.

Wyczyść kuchenkę, piekarnik

Usuń rozlane jedzenie na kuchence za pomocą parownicy. Zacznij od usunięcia metalowych kratek i usuń wszelkie resztki jedzenia wilgotną gąbką lub szmatką. Następnie użyj myjki parowej z nasadką z dyszą (może być również konieczne użycie nasadki ze szczotką), aby pozbyć się pozostawionej mazi. Wilgoć wytrzyj czystą szmatką lub ręcznikiem papierowym. Oto jak prawidłowo wyczyścić kuchenkę elektryczną.

Dezynfekuj blaty

Użyj szczoteczki i dyszy do czyszczenia parą, aby wyczyścić i zdezynfekować blaty. Najpierw wytrzyj wszelkie zabrudzenia, a następnie za pomocą nasadki ze szczoteczką przesuń dyszę myjki parowej nad blatem. Zamocuj dyszę do detali, aby wyczyścić trudno dostępne rogi, fugi i szwy. Następnie po prostu użyj czystej szmatki, aby wysuszyć blaty. Nigdy nie używaj tego popularnego produktu na blatach granitowych.

Spraw, aby podłogi błyszczały

Myjka parowa to nie tylko wykładzina podłogowa. Para świetnie nadaje się do czyszczenia podłogi w łazience, zwłaszcza w trudno dostępnych zakamarkach za toaletą. Wystarczy użyć nasadki ze szczotką do środka czyszczącego, aby nabłyszczyć podłogę w łazience lub podłogę winylową. Użyj tej metody, aby usunąć trudne plamy z podłogi winylowej.

Wyczyść swoją zmywarkę

Aby zapewnić płynne działanie, należy okresowo czyścić zmywarkę. Podgrzej trochę wody z kranu w myjce parowej i użyj jej z nasadką do dyszy, aby wyczyścić cały osadzony w zawiasach i narożnikach. Gdy skończysz wysadzać maź, wytrzyj nadmiar wody szmatką lub papierowymi ręcznikami. Wykonaj te cztery kroki, aby uzyskać zmywarkę bez smrodu.

Usuń maź z dozownika lodu i wody

Prawdopodobnie nie chcesz wiedzieć, co kryje się w dozowniku lodu i wody w Twojej lodówce. Użyj odkurzacza parowego z wąską nasadką i skup się na wszystkich małych zakamarkach i zakamarkach. Prawdopodobnie będziesz zaskoczony (i przerażony) tym, co się wydarzy. Kiedy skończysz, użyj ręcznika papierowego, aby wszystko wysuszyć. To najlepszy sposób na wyczyszczenie śmierdzącej lodówki.

Czyszczenie zlewu, baterii

Zlewozmywaki i krany to jedno z najbrudniejszych i najbardziej zaraźliwych miejsc w całym domu. Usuń cały ten brud z kranów kuchennych i łazienkowych i wokół nich, parując ten obszar i szorując go za pomocą nasadki ze szczotką. Dowiedz się, jak czyścić i naprawiać zatkany kran.

Wyczyść piekarnik bez chemii

Do czyszczenia piekarnika nie potrzebujesz żrących chemikaliów. Po prostu chwyć parownicę i sztywną nasadkę ze szczotką, aby usunąć całą zaschniętą maź z wnętrza piekarnika. Kiedy skończysz, wytrzyj nadmiar wody. Oto bardzo tani sposób czyszczenia piekarnika parą.

Czyste drzwi i szyby okienne

Nasadka ściągaczki do myjki parowej jest doskonałym narzędziem do czyszczenia ścian prysznica, szklanych drzwi i okien. Po prostu pozwól wodzie w odkurzaczu się nagrzać i zabierz się do pracy. Oto 10 sposobów na złe sprzątanie łazienki.

Pomoc przy usuwaniu tapet

Jeśli jesteś w trakcie usuwania tapety, użyj parownicy, aby usunąć wszystkie te małe fragmenty papieru i wszelkie pozostałości kleju. Wystarczy przyłożyć nasadkę do płyty czyszczącej do ściany na około 30 sekund, a po jej zdjęciu będziesz w stanie z łatwością zeskrobać tę maź. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami podczas usuwania tapety.

Wyczyścić toaletę

Nasadka strumieniowa odkurzacza parowego może się przydać podczas sprzątania wokół toalety. Użyj go do czyszczenia wokół podstawy toalety, a następnie podnieś deskę sedesową i wyczyść wszystkie zakamarki i zakamarki. Te 15 przedmiotów codziennego użytku jest bardziej brudnych niż deska sedesowa!

Czyste prowadnice drzwi przesuwnych, ramy okienne

Prowadnice w drzwiach przesuwnych mogą być pełne brudu i brudu, powodując przyklejanie się drzwi. Spróbuj użyć odkurzacza parowego z nasadką dyszy, aby poluzować i usunąć nagromadzony brud. Następnie wytrzyj tor papierowymi ręcznikami, upewniając się, że te ślady zostaną całkowicie wyczyszczone. Waciki bawełniane mogą się również przydać podczas usuwania resztek brudu. Ta lista kontrolna wiosennych porządków pomoże Ci błyskawicznie posprzątać Twój dom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń