45 sposobów użycia parownicy Karcher w domu!

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

45 sposobów użycia parownicy Karcher w domu!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaki jest wielki szum wokół parownic, myjek parowych? Wydaje się, że zyskują popularność w całym Internecie, ale zastanawiasz się, czy naprawdę jest to warte całego szumu. Cóż, jestem tutaj, aby powiedzieć, że istnieje nieograniczona liczba zastosowań dla myjki parowej i TAK, jest warta całego szumu!

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, decydując się na zakup lub wynajem parownicy, jest to, że myjki parowe są wyposażone w wiele różnych dodatków i funkcji. Wiele małych końcówek ma ograniczone zastosowania i możliwości.

Na potrzeby tego artykułu użyję myjki parowej Karcher DE4002, która jest dostarczana z kilkoma końcówkami, które pozwalają mi czyścić różnego rodzaju powierzchnie.

1. Wyczyść fugi

Ze wszystkich rzeczy, do których używałem myjki parowej, rzecz, która miała dla mnie największy współczynnik WOW, z pewnością była fugą w naszej kuchni. Przed użyciem myjki parowej nie byłem nawet świadomy oryginalnego koloru fugi.

To była jedna z najbardziej satysfakcjonujących prac porządkowych, jakie kiedykolwiek wykonałem! Możesz zobaczyć zdjęcia przed i po i jak niesamowicie to wygląda! Byłam zszokowana!

2. Wewnątrz twojego piekarnika

Czyszczenie wnętrza piekarnika może być jednym z najbardziej irytujących zadań. Pieczone na jedzeniu może być niezwykle trudne do wysiadania, aby pozostać jak najmniej. Z mojego doświadczenia odkryłem, że samo czyszczenie piekarnika za pomocą myjki parowej po prostu nie wystarczy.

Czasem trzeba jeszcze wzmocnić działanie środkiem do czyszczenia piekarników. Ale po tym, jak został psikany,  myjka parowa sprawiła, że praca była jeszcze szybsza! Mój piekarnik wygląda na zupełnie nowy!

3. Okno piekarnika

Jeśli miałeś niefortunne doświadczenie, gdy jedzenie wpadło między szklankę piekarnika, to z pewnością jest to coś, co pokochasz! Po zdemontowaniu możesz łatwo użyć myjki parowej, aby usunąć wszelkie ślady lub zacieki, które tam istnieją.

4. Za piekarnikiem

Jest to prawdopodobnie miejsce, w którym większość ludzi zwykle nie myśli o czyszczeniu, dopóki piekarnik się nie zepsuje i nie potrzebujesz nowego. Przydarzyło mi się to i byłem przerażony, gdy mechanik musiał zobaczyć wszystkie śmieci, które były za moim piekarnikiem! Nawet nie zdawałem sobie sprawy, jakie to było obrzydliwe, ponieważ po prostu nie myślę o sprzątaniu. Myjka parowa sprawiła, że ta super obrzydliwa praca była szybka i bezbolesna.

5. Lodówka

Często ludzie zapominają o czyszczeniu lodówki i zastanawiają się, dlaczego są tam tajemnicze zapachy! Ale regularne czyszczenie lodówki może zdziałać cuda w utrzymaniu świeżo pachnącej lodówki. Jeszcze łatwiej wyczyścić lodówkę za pomocą myjki parowej! Zwłaszcza we wszystkich pęknięciach i szczelinach, które wydają się trudne, jeśli nie niemożliwe, z typowym środkiem czyszczącym i wodą. Nie wspominając o tym, że para dezynfekuje i pozostawia wszystko pachnące ładnie i świeżo.

6. Kanty, listwy rogowe blatów

Listwy rogowe twoich blatów często może być zapomnianym obszarem do czyszczenia, ale czyszczenie ich myjką parową sprawia, że ​​jest to szybkie i bezbolesne. Zawsze szukam metod, które ułatwią czyszczenie i jest to zdecydowanie łatwy sposób na ich wyczyszczenie!

7. Wnętrza pojemników na śmieci

Pojemniki na śmieci mogą być domem dla wielu obrzydliwych zapachów. Zwłaszcza jeśli nie używasz wkładki do kosza na śmieci. Ale pomimo używania worków na śmieci i wkładek, często zdarzają się wycieki, które zdarzają się w twoim koszu na śmieci, z których nie zdajesz sobie sprawy. Używanie myjki parowej do czyszczenia pojemników na śmieci może sprawić, że lepkie zadanie minie naprawdę szybko. Ciepło i para z odkurzacza parowego topią lepki bałagan i musisz tylko zetrzeć bałagan!

8. Twarda woda na kranach czyli jak usunąć kamień z armatury

Kamień z twardej wody, które pozostały u podstawy baterii, często mogą być bardzo trudne do usunięcia. W zależności od zamocowania odkurzacza parowego może to być łatwe czyszczenie. Jeśli nadal masz trudności z usunięciem twardej wody, sugeruję użycie octu lub czegoś podobnego na twardej wodzie i pozostawienie jej na kilka minut przed użyciem odkurzacza parowego. Pozwól, aby narzędzia wykonały całą pracę za ciebie, abyś musiał wkładać niewiele wysiłku lub wcale.

9. Blaty, stoły

Blaty to jedna z najczęściej używanych powierzchni w całych naszych domach. I z tego powodu mogą być też najbrudniejsze! Pomimo wycierania blatów, stołów,  kilka razy dziennie, Twoje blaty mogą być pokryte bakteriami i zarazkami. Używanie myjki parowej ze szmatką lub nasadką do mopa to łatwy sposób na dezynfekcję i dezynfekcję blatów.

10. Blaty

Podobnie jak blaty, blaty stołów mogą być również bardzo zabrudzonym obszarem domu. Dezynfekcja stołów za pomocą parownicy może być świetnym sposobem na dezynfekcję i doczyszczenie.

11. Krzesła

Jeśli masz dzieci, będzie to dla Ciebie szczególnie świetna funkcja! Nie jestem pewien, o co chodzi z dziećmi i oślizgłymi dłońmi, ale myjki parowe są naprawdę świetne do usuwania wysuszonej żywności, odcisków palców i brudnych śladów z krzeseł. Może być trudno dostać się do małych szczelin i trzeba być ostrożnym, jeśli krzesła są drewniane, ale nadal bardzo przydatne do zmiękczania plam i zaschniętej żywności, dzięki czemu można je łatwo wytrzeć.

12. Ramy okienne

Ramy okienne, plastikowe, aluminiowe mogą być naprawdę irytującym miejscem do czyszczenia ze względu na małe szczeliny. Dzięki silnej parze wydobywającej się z odkurzacza parowego to tak, jakby ta super mała szczoteczka szczelinowa z łatwością wnikała w każdy zakamarek. Para wydmuchuje cały brud i maź z rogów, dzięki czemu możesz łatwo zetrzeć wszystko ręcznikiem papierowym lub szmatką. To jest coś, co normalnie zajęłoby mi 10 lub więcej minut, aby wyczyścić jedną ścieżkę okienną, podczas gdy przy użyciu odkurzacza parowego zajęło mi to tylko dwie.

13. Przesuwane tory do drzwi tarasowych

Innym z moich ulubionych zastosowań odkurzacza parowego są przesuwne szklane prowadnice drzwi. Czyści się je dokładnie tak samo jak szyny okienne. W mgnieniu oka para usuwa cały brud i zanieczyszczenia z prowadnicy szklanych drzwi przesuwnych i można ją łatwo wytrzeć.

14. Wewnątrz zmywarki

Z biegiem czasu nasze zmywarki mogą wydawać się mniej skuteczne niż kiedyś. Ale często dzieje się tak tylko dlatego, że nasze zmywarki muszą być czyszczone i konserwowane, tak jak każde inne posiadane przez nas urządzenie. Parownica to świetny sposób na usuwanie zaschniętej mazi i resztek jedzenia, które pozostały po prawie codziennym myciu naczyń. Po prostu użyj myjki parowej, aby usunąć wszelkie zabrudzenia z filtrów lub innych miejsc, które wyglądają, jakby wymagały oczyszczenia.

15. Podłogi, gres, ceramika, fugi

Innym zastosowaniem myjek parowych jest czyszczenie podłóg. W zależności od rodzaju podłogi, którą masz, musisz uważać na ilość pary, którą możesz dotknąć. Podłogi drewniane są szczególnie delikatne i mają skłonność do wypaczania się w miejscach łaczeń. Dlatego zachowaj ostrożność podczas używania odkurzacza parowego na podłogach, dopóki nie poznasz tolerancji, z jaką może sobie poradzić twoja podłoga. Podłogi z płytek są szczególnie dobre, jeśli masz odkurzacz parowy.

16. Usuwanie plam z dywanu

Używanie parownicy do usuwania plam z dywanu może nie być czymś, o czym zwykle myślisz, ale może zadziałać! Zamiast rozpylać parę w dół w kierunku spodu dywanu, obróć go tak, aby był pod kątem do góry, jednocześnie strzelając w dywan, i umieść szmatkę po przeciwnej stronie w drugiej ręce, aby mogła złapać brud w szmatce. Osobiście nie próbowałem tego wcześniej, ale widziałem to w filmach i działa świetnie!

17. Okna

Niektóre odkurzacze parowe są wyposażone w nasadkę do okien, która działa świetnie na oknach! Po prostu przesuń nasadkę do szyby i ściągaczkę wzdłuż szyby i obserwuj, jak odciski palców i smugi topią się na Twoich oczach! To pozostawia sporo wody na oknie, więc będziesz chciał mieć szmatkę do suszenia z mikrofibry lub gotowy do wytarcia resztek pary i wody, aby nie pozostawić plam twardej wody na oknie.

18. Ściany

Czyszczenie ścian za pomocą myjki parowej to jedna z moich ulubionych rzeczy do zrobienia! Ponieważ mam troje dzieci, moje ściany naturalnie się brudzą i mają na nich mnóstwo odcisków palców. Zazwyczaj godzinami chodziłam po całym domu z magiczną gumką i wilgotną szmatką, próbując zetrzeć wszystkie obrzydliwe rzeczy ze ściany. ale to najłatwiejsza rzecz na świecie, jeśli masz odkurzacz parowy! Nie wymaga to żadnego wysiłku, a moje ściany wyglądają na świeżo pomalowane! Już nie wstydzę się, że ludzie przychodzą do mojego domu z powodu odcisków palców, które kiedyś były wszędzie.

19. Listwy przypodłogowe, cokoły po remoncie

Kiedy czyścisz ściany za pomocą myjki parowej, możesz użyć nasadki do mopa do jednoczesnego czyszczenia listew przypodłogowych. Idąc wzdłuż ściany, wystarczy ustawić głowicę mopa pod takim kątem, aby wyczyściła wierzchołki listew przypodłogowych. To niezwykle proste i nie wymaga dodatkowego wysiłku.

20. Przełączniki światła

Na włącznikach światła gromadzi się mnóstwo zarazków, ponieważ są one jednym z głównych punktów styku w naszych domach. Ze względu na dezynfekujący charakter pary jest to bardzo szybki i łatwy sposób na usunięcie odcisków palców i zarazków z włączników światła. Oczywiście pamiętajmy aby nie wlać wody do puszek w których jest prąd.

21. Klamki

Wraz z włącznikami światła klamki do drzwi mogą być równie obrzydliwe. Po prostu spryskaj dyszę parową w kierunku klamki, aby uzyskać wszystkie kąty. Po spryskaniu całej klamki możesz po prostu zetrzeć brud czystą szmatką z mikrofibry. Jeśli masz szczególnie twardą maź, która ma trudności z odpadaniem, po prostu pozwól parze posiedzieć na niej trochę dłużej, a po prostu się rozpuści!

22. Ramy drzwi

Podobnie jak ściany, ościeżnice drzwi i okien również mogą się brudzić małymi palcami. Ponieważ obudowy są zazwyczaj pomalowane na biało, mogą wyglądać na bardzo brudne! Użyj funkcji mopa parowego odkurzacza parowego, aby wykonać proste przeciągnięcie lub dwa w dół obudowy, a urządzenie wyczyści się na Twoich oczach.

23. Wewnątrz pojemników na śmieci

Nie wiem jak wy, ale widziałem w swoim czasie całkiem paskudne kubły na śmieci! A najzabawniejsze jest to, że chciałbyś zrobić sobie zdjęcie z głową w koszu na śmieci, próbując oczyścić jego dno. Albo to, albo nawet nie próbujesz go wyczyścić! Parownica topi cały lepki bałagan na dnie śmietnika, dzięki czemu możesz go łatwo wytrzeć, nie gubiąc się na dnie śmietnika! Szczególnie pomocne jest czyszczenie pojemników na śmieci za pomocą odkurzacza parowego, jeśli nie używasz wkładów do pojemników na śmieci.

24. Odkażanie łazienek

Każdy wie, że łazienka może być jednym z najbrudniejszych miejsc w Twoim domu. Szczególnie jeśli masz małe dzieci! Niebo wie, że jest tak wiele powierzchni. Mógłbym poświęcić cały post na blogu, mówiąc ci, jak możesz wyczyścić łazienkę za pomocą odkurzacza parowego! Ale jedną rzeczą, która przychodzi mi do głowy, jest w szczególności czyszczenie toalety. Wiesz, co mam na myśli, wszystkie zagięcia i pęknięcia na zawiasach pokrywy deski sedesowej i innych obszarach wokół toalety, do których prawie nie można się dostać. Po prostu spryskaj te miejsca parą, a plamy znikną i możesz je wytrzeć szmatką! Nie wymaga szorowania ani smarowania kolan!

25. Szklane drzwi prysznicowe

Szklane drzwi prysznicowe można również czyścić za pomocą myjki parowej. Twarda woda i minerały łatwo odkładają się na szklanych drzwiach prysznicowych i tracą swój piękny wygląd! Czyszczenie parą może pomóc w usuwaniu plam z twardej wody, gdy używasz szczotki z miękkim włosiem.

26. Ściany i podłogi prysznicowe

Wszystkie pozostałe części prysznica można również łatwo wyczyścić za pomocą myjki parowej. Na ścianach i podłogach pryszniców może nagromadzić się nieprzyzwoicie twarda woda i osady z mydła. Istnieje kilka środków czyszczących, które mogą w tym pomóc, ale nie bez wdychania niebezpiecznych oparów, gdy zamykasz się pod prysznicem, aby spróbować go wyczyścić! To jeden z powodów, dla których tak bardzo lubię używać parownicy! Zazwyczaj nie musisz używać żadnych środków czyszczących i nie szkodzisz swoim płucom, wdychając te niebezpieczne chemikalia.

27. Materace

Możesz nie myśleć, że musisz czyścić materac, ale pluskwy, kurz i alergeny są ogromna część brudnego materaca! Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego materaca, jest użycie myjki parowej, aby usunąć wszystkie roztocza, bakterie, wirusy i zarazki, które znajdują się na powierzchni materaca. Może to również pomóc w zmniejszeniu alergenów i pomóc w alergiach! Po prostu użyj nasadki do mopa ze szmatką i przeciągnij ją wzdłuż materaca w rzędach. Pozwól materacowi całkowicie wyschnąć lub przejedź go po raz drugi, jeśli czujesz, że tego potrzebuje.

28. Tapicerka

Naprawdę trudnym miejscem do czyszczenia, które często pozostaje niezauważone, są meble tapicerowane. Odkurzanie mebli tapicerowanych jest prawie niemożliwe i można je łatwo poplamić olejkami do ciała lub jedzeniem, jeśli pozwolisz ludziom jeść siedząc na meblach. Parownice mogą być świetnym sposobem na czyszczenie mebli tapicerowanych, ponieważ nie moczą mebli tonami wody. Często, gdy próbujemy zmyć plamy wodą lub środkiem czyszczącym, może to pozostawić ślady wodne, które są tak samo nieestetyczne jak plama. Używanie pary to delikatny sposób na bezpieczne czyszczenie mebli tapicerowanych. Najpierw wypróbuj go w niewidocznym miejscu.

29. Zasłony i firany

Zasłony i firanki mogą być naprawdę trudne do utrzymania w czystości. Ale możesz również użyć odkurzacza parowego, aby wyprasować zmarszczki z pogniecionych zasłon i zasłon. Po prostu przesuń nasadkę mopa wzdłuż zasłon w pionie, a zmarszczki po prostu poluzują się i znikną.

30. Usuwanie zmarszczek z ubrań, prasowanie parą

Jeśli nie znosisz prasowania, użycie parownicy do ubrań może być szczególnie skuteczną metodą. Po prostu powieś ubrania na wieszaku i przeprowadź myjkę parową wzdłuż pomarszczonych części ubrania. Ze względu na parę i ciepło rozluźnia to tkaniny, aby uzyskać ich naturalne wzory i faktury, zamiast utrzymywać zmarszczki na tkaninie.

31. Meble ogrodowe

Meble ogrodowe można również łatwo wyczyścić za pomocą myjki parowej. Parownica może pomóc usunąć plamy z poduszek lub nawet łatwo dostać się do zakamarków, jeśli masz wiklinowe meble ogrodowe. Zazwyczaj są one naprawdę trudne do czyszczenia, a para może naprawdę pomóc w poluzowaniu brudu, twardej wody i zanieczyszczeń, które są dostarczane wraz z meblami ogrodowymi.

32. Grill zewnętrzny

Czyszczenie grilla na zewnątrz za pomocą odkurzacza parowego jest naprawdę łatwe! Musisz uważać, której nasadki lub końcówki szczotki używasz, aby nie zarysować grilla. Ale po prostu włącz grill, załóż półścierną końcówkę pędzla i idź na miasto, aby wyczyścić te ruszty! Ciepło myjki parowej rozluźnia całe jedzenie, tłuszcz i nagromadzenie na rusztach, dzięki czemu jest niezwykle łatwe do czyszczenia.

33. Klatki i skrzynie dla zwierząt

Nie jestem właścicielem zwierzaka, ale wiem na pewno, że czyszczenie klatek dla zwierząt jest jednym z bardziej obrzydliwych obowiązków, które możesz wykonać. Dlaczego więc nie ułatwić sobie tego? Wyciągnij całą pościel z dna skrzyni. Wrzuć wszystkie tkaniny do pralki i dokładnie wypierz. Następnie weź myjkę parową miękką końcówką szczoteczki i wyszoruj wszystkie obszary klatki dla zwierząt. To nie tylko rozluźnia brud i zanieczyszczenia, ale także odkaża i dezynfekuje. Pomaga również pozbyć się zapachów zwierząt domowych.

34. Łóżka dla zwierząt

Oprócz czyszczenia klatek dla zwierząt możesz również użyć odkurzacza parowego, aby zwrócić szczególną uwagę na niektóre obszary legowiska Twojego zwierzaka, które mogą mieć plamy. Wysoka temperatura skupia się i koncentruje na tych obszarach, aby pomóc rozbić trudne plamy. Jak wspomniałem wcześniej, jedną z najlepszych rzeczy w odkurzaczu parowym jest to, że jest to również dezodorant; co może być szczególnie dobre w przypadku pościeli dla zwierząt, która szybko śmierdzi!

35. Zabawki dla dzieci

Każdy, kto ma dzieci, wie, jak szybko zabawki i powierzchnie mogą się kleić i brudzić. Zwłaszcza zabawki są często pomijane jako przedmioty, które należy czyścić, ale są one jedną z najważniejszych rzeczy, które możemy wyczyścić dla naszych pociech. Czyszczenie parą z nasadką dyszy może nawet znacznie ułatwić tę pracę.

Po prostu rozpyl parę na zabrudzone części zabawki. I zwracaj uwagę nawet na części, które nie wydają się brudne, bądź ostrożny, gdy rozpylasz parę na zabawki elektroniczne lub zasilane bateryjnie, aby zbyt dużo pary nie dostało się do wnętrza zabawki i ją zniszczyło. Tylko przyjemna lekka para na powierzchni zabawki może pomóc zwilżyć i rozluźnić brud, dzięki czemu można go łatwo wytrzeć ściereczką z mikrofibry.

36. Krzesełko dla dziecka

Mam trójkę dzieci, więc aż za dobrze wiem, jak bałaganiarski może być czas karmienia niemowląt i małych dzieci. Zawsze pamiętam, jak żałowałem chwil, kiedy chciałem odłożyć czyszczenie krzesełka na następny dzień. Bez wątpienia zawsze robiłem o wiele więcej pracy dla siebie! Ale czasami, nawet jeśli masz zwyczaj sprzątania krzesełka po każdym mężczyźnie, wciąż jest mnóstwo okruchów i resztek jedzenia, które zaklejają się w przypadkowych miejscach.

37. Foteliki samochodowe

Kiedy moje dzieci były małe, pamiętam, że byłem bardzo sfrustrowany rzekomymi zasadami dotyczącymi fotelików samochodowych, że nie należy myć wyściółki fotelika samochodowego. Pamiętam, że pomyślałem sobie, czy producenci fotelików samochodowych mieli kiedykolwiek wcześniej dzieci?! Bądźmy szczerzy, nie ma osoby na świecie, która nie miałaby słodkiego dziecka w swoim foteliku samochodowym! Lub upuść sok jabłkowy na cały fotelik samochodowy.

Więc czyszczenie fotelika mojego dziecka było zawsze koniecznością. Nie potrafię powiedzieć, jak bardzo chciałbym mieć możliwość usunięcia drobnych plam i bałaganu z fotelika mojego dziecka bez konieczności demontażu całego fotelika i przełożenia go przez CII. Czyszczenie parą foteli samochodowych byłoby dla mnie ogromną oszczędnością czasu!

38. Wózki

Czyszczenie wózka dziecięcego jest jeszcze trudniejsze niż czyszczenie fotelika samochodowego. Wiele wózków nie ma nawet zdejmowanych pokrowców, które można zdjąć do czyszczenia. W takiej sytuacji myjki parowe naprawdę się przydadzą! Pamiętaj, aby najpierw odkurzyć wszystkie luźne zanieczyszczenia. Jeśli użyjesz myjki parowej do okruchów, zamieni je tylko w papkę i może jeszcze bardziej utrudnić jej usunięcie. Więc najpierw musisz zebrać wszystkie luźne zanieczyszczenia i jedzenie, a następnie użyć odkurzacza parowego!

39. Kije golfowe

Może to być jedna z najbardziej wyjątkowych rzeczy, które można wyczyścić za pomocą parownicy, ale często kije golfowe mogą być trudne do czyszczenia. Zwłaszcza we wszystkich rowkach! Użyj myjki parowej z delikatną końcówką szczoteczki, która pozwoli Ci dostać się w zagniecenia kija golfowego zarówno na rękojeści, trzonku, jak i na końcu. Ludzie wydają setki lub tysiące dolarów na swoje kije golfowe, więc nauczenie się, jak dbać o nie, naprawdę pomoże im przetrwać długi czas.

40. Rowery

Ze względu na wszystkie rury, szprychy i szczeliny, które pasują do roweru, nauka czyszczenia roweru za pomocą myjki parowej może naprawdę przyspieszyć ten proces. Prawdopodobnie najbardziej pomocne byłoby użycie małej końcówki szczoteczki, która z łatwością dostanie się między wszystkie małe przestrzenie roweru. Upewnij się, że masz przygotowaną ściereczkę z mikrofibry do wycierania brudu i brudu po poluzowaniu przez myjkę parową.

41. Sprzęt do siłowni

Sprzęt do siłowni bardzo szybko się zakurza i brudzi. Zwłaszcza w połączeniu ze spoconymi brudnymi rękami! Użyj parownicy, aby dostać się do szczelin, które są zwykle wygrawerowane w sprzęcie gimnastycznym, takim jak hantle. Jest to również świetny sposób na czyszczenie i dezynfekcję sprzętu do ćwiczeń, aby ludzie nie przenosili zarazków z jednej osoby na drugą.

42. Domowe siłownie

Większość domowych siłowni ma zwykle podłogi wyłożone pianką, ale ich czyszczenie może być bardzo trudne! Jeśli masz myjka parowa z nasadką do mopa, może to być naprawdę łatwe zadanie! Po prostu włącz odkurzacz parowy, pozwól mu się rozgrzać, a następnie załóż nasadkę do mopa i wytrzyj podłogę tak samo, jak każdą inną podłogę. Zaletą jest to, że dezynfekuje i dezodoryzuje podłogę, jednocześnie ją czyszcząc. Może zaistnieć potrzeba kilkukrotnej wymiany nakładek mopa w zależności od zabrudzenia podłogi.

43. Wnętrze samochodu

Czyszczenie wnętrza samochodu myjką parową może znacznie przyspieszyć głębokie czyszczenie! To może łatwo rozpuścić lepkie rozlane napoje gazowane w uchwycie na kubek, odkazić wszystkie części samochodu i usunąć lepkie odciski dłoni dzieci, które mają tendencję do zaśmiecania całego samochodu! Po prostu zachowaj ostrożność podczas korzystania z odkurzacza parowego, aby nie pozostawiać pary na określonym obszarze zbyt długo.

Jeśli masz plamy na dachu samochodu, uważaj, aby nie pozostawić pary zbyt długo. Tkanina wyściełająca sufit Twojego samochodu jest nakładana za pomocą kleju. Jeśli utrzymasz tam parę zbyt długo, klej może poluzować się, a tkanina oderwie się od sufitu i pozostanie gigantyczna bańka!

44. Silnik samochodowy

Zdecydowanie nie jestem guru od silników samochodowych, ale widziałem kilka filmów, w których guru od detali samochodowych używają myjki parowej do czyszczenia zakamarków silnika samochodowego.

45. Opony i felgi samochodowe

Nie jest tajemnicą, że pył z hamulców może gromadzić się na felgach i oponach naszych samochodów. Zazwyczaj do usunięcia pyłu hamulcowego i brudu z kół i opon trzeba użyć bardzo silnej substancji chemicznej. Ale jeśli używasz parownicy, może on dostać się do wszystkich zakamarków, których potrzebujesz, bez używania niebezpiecznych chemikaliów lub uszkadzania felg. Tylko uważaj, aby podczas czyszczenia felg nie używać szorstkiej końcówki pędzla, aby ich nie porysować.

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł i wszystkie różne sposoby korzystania z odkurzacza parowego! Zapraszamy do wynajmu w RentTools i sprawdzenie zanim kupisz sobie własna parownicę.

Dzięki testowi będziesz wiedział czy jest to urządzenie dla Ciebie.

Sprzatanie po remoncie, usuwanie folii, kleju

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń