5 kroków suszenia mokrej podłogi z twardego drewna

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

5 kroków suszenia mokrej podłogi z twardego drewna

Wilgoć jest wrogiem Twojej drewnianej podłogi. Kiedy podłoga pozostaje mokra zbyt długo lub wilgoć przesiąka między deskami podłogowymi, możesz mieć cały szereg problemów. Wilgotna podłoga z twardego drewna może się rozszerzyć i zacząć tworzyć bańki, kiedy to deski zaczynają się wypaczać. Pod deskami może również rosnąć pleśń i pleśń. Wszystko to może prowadzić do rozpaczliwej potrzeby naprawy lub nawet wymiany podłogi. Oto, co należy zrobić, gdy podłoga jest mokra.

1 – Szybko wysusz powierzchnię

Kiedy woda wylewa się na podłogę, zamiast wypływać spod spodu, należy jak najszybciej spróbować wysuszyć podłogę. Zazwyczaj woda potrzebuje czasu, aby wniknąć w drewno lub przedostać się między deskami podłogowymi. Jeśli możesz to szybko wyczyścić, powłoka poliuretanowa na podłodze zwykle wystarczy, aby zwalczyć większość wilgoci.

2 – Weź pod uwagę wentylatory i osuszacze

Aby woda odparowała, musi wejść w kontakt z bardziej suchym powietrzem. Im bardziej suche powietrze, tym szybciej woda wyparuje. Dlatego osuszacz osuszy powietrze w pomieszczeniu, umożliwiając szybsze parowanie. Poruszające się powietrze, na przykład za pomocą wentylatora, również przyspieszy proces suszenia. Jeśli to nie pomoże wysuszyć podłogi w ciągu kilku dni, będziesz musiał przejść do bardziej drastycznych środków.

3 – Usuń deskę podłogową

Oprócz tego, że potrzebuje suchego powietrza do odparowania, woda musi również gdzieś iść. Dlatego też, jeśli wilgoć wsiąknie w podłoże pod drewnianą podłogą, nie będzie można jej wysuszyć, nie dając jej gdzieś pójść. Masz na to kilka opcji. Możesz usunąć niektóre listwy przypodłogowe, przycinając krawędzie każdego pokoju. To odsłoni trochę podłoża i sprawi, że woda będzie mogła wyparować. Alternatywnie możesz usunąć jedną lub dwie deski z drewnianej podłogi. Gdy to zrobisz, będziesz musiał użyć osuszaczy i wentylatorów, aby szybciej wysuszyć.

4 – Rozważ desykanty

Desykanty to materiały, które wyciągają wilgoć z otaczającej atmosfery. Służą do ochrony zapakowanych materiałów w stanie suchym. W warunkach przemysłowych mogą być również używane do usuwania wilgoci z domu lub podłogi. Być może będziesz musiał wypożyczyć osuszacz ze środkiem osuszającym z lokalnego sklepu z narzędziami.

5 – Nie zapomnij o pleśni

Pleśń jest poważnym problemem za każdym razem, gdy ciemny obszar pozostaje wilgotny zbyt długo. Jeśli Twoja podłoga była wilgotna dłużej niż jeden dzień, musisz zastosować środek chemiczny, który opóźni rozwój pleśni.

A jeśli szukasz specjalistów od osuszania budynków Katowice, posadzek to zapraszamy do kontaktu z nami. Profesjonalne osuszanie pod posadzkowe, po zalaniach, ulewach i inne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń