Co można i czego nie wolno w czasie czyszczenia paneli słonecznych.

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Co można i czego nie wolno w czasie czyszczenia paneli słonecznych.

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem po raz pierwszy, czy od lat posiadasz domowe panele słoneczne, wiele osób pomija potrzebę czyszczenia paneli słonecznych w ramach swojej inwestycji. W zależności od pór roku i pogody w Twojej okolicy, a także brudu i gruzu, będziesz musiał regularnie czyścić panele słoneczne, aby usunąć wszystko, co zmniejszy wydajność systemu.

Jeśli chcesz utrzymać swoje domowe lub komercyjne panele słoneczne w doskonałym stanie, następnym krokiem będzie prawdopodobnie wyszukiwanie „jak czyścić panele słoneczne” lub wyszukiwanie „czyszczenie paneli słonecznych w pobliżu”. Aby ułatwić Ci rozpoczęcie pracy, oto kilka wskazówek i wskazówek, które pomogą Ci dokonać wygodnych i inteligentnych wyborów dotyczących konserwacji paneli słonecznych.


Nie zapomnij wyłączyć zasilania ale tylko jeśli czyścisz w czasie dużego nasłonecznienia. Jeśli czyszczenie wykonujesz nad ranem lub wieczorem nie jest to czynność wymagana.

Jeśli zdecydujesz się samodzielnie wyczyścić panele słoneczne, bezpieczeństwo osobiste powinno zawsze być na pierwszym miejscu podczas wykonywania konserwacji paneli słonecznych. Zapoznaj się z instrukcją obsługi lub instrukcją obsługi i znajdź, jak wyłączyć system paneli słonecznych przed rozpoczęciem procesu czyszczenia. Gwarantuje to, że nie uszkodzisz paneli słonecznych, jednocześnie chroniąc się przed wszelkimi problemami elektrycznymi.


Używaj wody bez wapnia czyli wody demineralizowanej.

Woda pochodząca prosto z kranu lub węża jest uważana za „twardą wodę” i zawiera minerały, które mogą pozostawiać osady, plamy wodne i kamień na panelach słonecznych. Ta akumulacja może zmniejszyć produkcję energii z panelu słonecznego i ostatecznie spowodować poważne uszkodzenie systemu.

Aby zmniejszyć wpływ twardej wody na czyszczenie paneli słonecznych, jedną z opcji jest zaopatrzenie się w filtr wody w całym domu – który może również chronić cały system wodociągowy przed osadzaniem się kamienia. Możesz też rozważyć zautomatyzowany system czyszczenia paneli słonecznych z dodatkowymi korzyściami. Zaprojektowane z opatentowanym systemem oczyszczania, wykorzystuje zaawansowaną inżynierię wodną do usuwania kamienia wodnego i korozji w dowolnym lokalnym źródle wody, jednocześnie automatyzując proces konserwacji paneli słonecznych.


Nie używaj zimnej wody na gorących panelach stąd najlepiej czyścić panele nad ranem lub wieczorem.

Ponieważ przez cały dzień siedzisz na słońcu, panele słoneczne mogą osiągać bardzo wysokie temperatury, które mogą powodować problemy podczas ich czyszczenia. Używanie zimnej wody na tych gorących panelach może spowodować pękanie szkła hartowanego i spowodować uszkodzenie, które unieważni gwarancję na panel słoneczny.

Jednak nasz system czyszczenia zapewnia rozwiązanie tego problemu, działając w nocy lub rano, gdy panel słoneczny jest schłodzony i zoptymalizowany do czyszczenia. Nasi pracownicy wykonujący regularne czyszczenie paneli słonecznych, o tym dobrze wiedzą i nie dopuszczą do uszkodzenia systemu.


Czyść panele słoneczne tylko za pomocą delikatnych materiałów

Chociaż panele są zbudowane tak, aby wytrzymać żywioły, panele słoneczne są wrażliwe na materiały ścierne i wiele chemikaliów znajdujących się w domowych środkach czyszczących. Najlepszym sposobem na samodzielne czyszczenie paneli słonecznych jest użycie wiadra z wodą, nierysującej gąbki i wody z mydłem z łagodnym płynem do mycia naczyń – i czyszczenie, gdy panele ostygną. Zawsze należy unikać detergentów i przyłączy wody pod wysokim ciśnieniem, które mogą trwale wpłynąć na panele słoneczne.

Dzięki filtrowi wody i doświadczeniu nasi serwisanci doskonale poradzą sobie z zabrudzeniami i zrobią to bez uszkodzenia systemu paneli słonecznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń