Czyszczenie dywanów w Zabrzu

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Czyszczenie dywanów w Zabrzu

Czyszczenie wykładziny

Wszyscy wiemy, że węgiel jest bardzo powszechnie wykorzystywanym surowcem w naszym kraju do celów opałowych. Szczególnie często korzysta się z niego na Śląsku, gdzie na stałe pracujemy i realizujemy nasze zlecenia. Palenie w piecach domowych potrafi naprawdę skomplikować naszą pracę- przekonaliśmy się o tym w trakcie ostatniego zlecenia. Zostaliśmy wezwani do czyszczenia dywanów- pierwsza myśl sugerowała, że nie będzie to nic skomplikowanego- rzeczywistość okazała się diametralnie inna. Przyjeżdżając do Zabrza, zderzyliśmy się z bardzo mocno zabrudzonymi dywanami, które wymagały szczególnie kompleksowego czyszczenia. Wykorzystaliśmy sporą ilość środka rozpuszczającego brud i ruszyliśmy do pracy z ogromną determinacją. Lubimy wyzwania, jednakże zabrudzenia od sadzy i popiołu są szczególnie trudne do usunięcia z powierzchni dywanu- musieliśmy włożyć bardzo dużo pracy w doczyszczenie zabrudzonych powierzchni.
W okolicy zamieszkania naszych klientów praktycznie wszyscy mieszkańcy palili w piecach domowych- ta praktyka była więc powszechna i głęboko utrwalona w codziennych praktykach osób żyjących w tej okolicy. Jest to rozwiązanie w jakiś sposób ekonomiczne- jednakże utrudnia utrzymanie czystości w domu- szczególnie uwzględniając miał oraz sadzę. Materiały te osadzają się na podłogach i niestety- dywanach. Skala zabrudzeń dywanów w takich domach przeważnie jest podwyższona. Trzeba było przystąpić do bardzo ciężkiej pracy, której celem było usunięcie, zalegającej we włóknach dywanu sadzy- przez okres kilku lat zdążyło się jej nagromadzić naprawdę sporo. Możemy bez kozery przyznać, iż wypowiedzieliśmy autentyczną wojnę zalegającej sadzy. Do działań wytoczyliśmy najcięższą artylerię!

Skala zabrudzeń przekonała nas początkowo do tego, aby skorzystać z dwóch maszyn piorących, co znacząco przyśpieszyłoby realizację zadań- rzeczywistość szybko zweryfikowała nasze plany. Ograniczona kubatura mieszkania sprawiła, iż możliwe było skorzystanie tylko z jednej maszyny piorącej. Początkowo podchodziliśmy sceptycznie do efektywności takiego rozwiązania, jednakże maszyna dała sobie radę z brudem bez najmniejszych trudności.

W toku naszych działań została wdrożona standardowa procedura prania dywanów, z której korzystamy na co dzień i która najlepiej sprawdza się w większości sytuacji. W pierwszym etapie wykorzystujemy urządzenie kolumnowe, aby odkurzyć powierzchnię i pozbyć się wszelkich cząstek stałych, które znajdują się na powierzchni włókien i mogą być usunięte drogą zassania. Kolejnym etapem jest żmudne i staranne nakładanie środka do rozpuszczania brudu- na tym etapie liczy się precyzja oraz ogromna cierpliwość- dzięki starannemu nałożeniu środka możliwe jest całkowite rozpuszczenie zalegającego brudu. Gdy środek zostanie rozprowadzony równomiernie na powierzchni dywanu, można bez problemu przystąpić do wcierania go w obręb włókien. Po bardzo dokładnym wtarciu całości środka możliwe jest rozpoczęcie płukania ekstrakcyjnego, które umożliwia usunięcie rozpuszczonego brudu z obrębu włókien dywanu. Czasami tego typu zabiegi trzeba powtórzyć dla większej skuteczności- podobnie było też w tym wypadku. Po jednorazowej ekstrakcji powtórzyliśmy etap nakładania środka rozpuszczającego, ponownie wtarliśmy go bardzo starannie i przystąpiliśmy do płukania ekstrakcyjnego. Maszyna ekstrakcyjna bardzo dobrze sobie poradziła- po jej opróżnianiu byliśmy bardzo zaskoczeni, albowiem po raz pierwszy przyszło nam z niej wylewać tak gęstą wodę!

Nieskromnie rzecz ujmując rezultat naszych wielu prac, okazał się nad wyraz dobry i mogliśmy być z siebie autentycznie dumni. Nie przesadzimy, jeśli przyznamy, że efekty były zachwycające- i to nie tylko dla nas! Klienci byli naprawdę bardzo zadowoleni z uzyskanych efektów czyszczenia- można powiedzieć, że dywany odzyskały drugą młodość, co potwierdza ich bardzo dobry wygląd. W takich chwilach zamawiający nasze usługi dostrzegają korzyści z profesjonalnego prania dywanów i decydują się na te usługi znacznie częściej. Jeśli tego typu zadania wykonywane są w sposób regularny, to skala zanieczyszczeń jest o wiele mniejsza, a dywany o wiele mniej się niszczą. Nasi klienci teraz wiedzą, że trzeba przeprowadzać profesjonalne czyszczenie w sposób regularny!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń