Czyszczenie dywanów z wiskozy, akrylu.

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Czyszczenie dywanów z wiskozy, akrylu.

Czyszczenie krzeseł

Czyszczenie dywanów będzie skuteczne tylko w momencie, gdy metoda pozbawiania się plam będzie dopasowana do rodzaju dywanu. Każdy dywan ma inną charakterystykę, która wpływa na dobór metod czyszczenia. Inaczej należy dbać o dywany wykonane z wiskozy, inaczej trzeba zajmować się propozycjami wykonanymi z akrylami. Koniecznie trzeba poznać wszystkie metody potrzebne do pielęgnacji poszczególnych rodzajów dywanów.

Odkurzanie dywanów z wiskozy zacząć należy od użycia ssawki skierowanej zawsze w kierunku ułożenia włosa. Nie należy pod żadnym pozorem używać szczotki. Samo odplamianie powinno mieć miejsce przy użyciu tkaniny, która bardzo dobrze absorbuje wilgoć. Pocieranie jest zakazane, ponieważ prowadzi do zniszczenia runa. W przypadku prania dywanów akrylowych należy pamiętać o naniesieniu chemii piorącej o temperaturze 50 stopni. Jednocześnie powinno być prowadzone zasysanie brudnej wody. Takie połączenie doprowadzi do uzyskania maksymalnie suchej powierzchni i pozbycia się największej ilości rozpuszczonego brudu. Do prania zawsze używajmy środków o pH naturalnym.

Usuwanie zabrudzeń z dywanów akrylowych będzie łatwiejsze, ponieważ jest to sztuczny materiał. Nie tracą one kolorów i właśnie z tego powodu najczęściej trafiają do pokojów dziecięcych. Plusem dywanów akrylowych jest to, że możliwe jest tutaj usuwanie plam za pomocą wielu środków dostępnych na rynku. Do radzenia sobie z plamami posłużą nam zarówno silne środki czyszczące, jak i odplamiacze.

Czyszczenie dywanów typu shaggy także jest proste. Wszystko dlatego że w tego rodzaju dywanach włosy nie są połączone. Jaka metoda spełni nasze oczekiwania? Specjaliści rekomendują skorzystanie z odkurzaczy piorących wyposażonych w turbo szczotki. Taki wybór zagwarantuje nam lepszą penetrację całej długości włosa. Ważną rolę odrywają w tym przypadku środki piorące. Jakie preparaty należy wybierać w pierwszej kolejności? Dobry efekt dadzą nam produkty marki Karcher. Środki piorące Tenzi EX lub Karcher RM 760 posiadają uznaną markę wśród klientów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń