Czyszczenie zabrudzonej tapicerki w aucie

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Czyszczenie zabrudzonej tapicerki w aucie

Czyszczenie zabrudzonej tapicerki w samochodzie to czynność, której każdy chciałby uniknąć. Nie chodzi o to, że zabrudzonej tapicerki nie da się doczyścić. Istnieje bowiem wiele środków, które mają niemal w doskonały sposób oczyścić nasze kanapy z brudu.

Jak uporać się z plamami?

Nikt nie chce walczyć z brudną tapicerką, ponieważ istnieje spore ryzyko, że ta nigdy nie wróci do poprzedniej kondycji. Niemniej czasem trzeba podjąć walkę i spróbować podczyścić plamę czy zabrudzenie. Wtedy też skłaniamy się raczej ku poradom internetowym albo pytamy rodziny lub znajomych o zdanie. Chodzi przecież o to, aby skutecznie wyczyścić tapicerkę i doprowadzić jej stan do niemal nowego. Porady internetowe czy od osób trzecich niekoniecznie będą jednak skuteczne, warto więc zastanowić się nad innymi opcjami.

Przede wszystkim istotną kwestią, która sprawi, że nasza tapicerka samochodowa czy meblowa będzie w dobrej kondycji jest regularne odkurzanie. Może się to wydawać nieco naiwne, bowiem profilaktyka to przecież nie bezpośrednie przeciwdziałanie, ale w praktyce takie uprzednie odkurzenie mebli czy foteli samochodowych sprawi, iż nabiorą one dawnych kolorów. Kurz, pyłki, brud osadzają się przez cały czas sofach, kanapach czy też fotelach samochodowych. Gołym okiem często ciężko je dostrzec, ale jeśli pozwolimy osadzać się tego typu zabrudzeniom to w konsekwencji tapicerka straci kolor i trzeba będzie podjąć bardziej drastyczne kroki w postaci prania na mokro.

Kolejny krok mający zachować dobrą jakość tapicerek domowych i samochodowych to regularne pranie. Jeśli eksploatacja naszej kanapy, łóżka, sofy czy innego elementu meblowego jest niska, tak więc meble te nie mają styczności ze zwierzętami, dziećmi, a nawet gośćmi to pranie tapicerki jest konieczne co najwyżej raz na kilka miesięcy. Natomiast w przypadku, gdy używamy naszych mebli częściej i intensywniej, pranie również powinno być częstsze. Co istotne, pranie tapicerek domowych czy samochodowych jest bardzo problematyczne. Ciężko bowiem wysuszyć wypraną tapicerkę na przykład sofy czy fotela domowego, natomiast w samochodzie zazwyczaj jest zbyt ciasno, aby dokładnie wyszorować wszystkie zabrudzenia.

Jeśli zrezygnujemy z prania standardowych proszkiem do prania (który zazwyczaj wciera brud w tapicerkę, ale nie usuwa zabrudzeń), zapewne pierwszym, co nasunie się nam na myśl będzie wybranie jakiegoś bardziej specjalistycznego środka czyszczącego. Używanie takiego środka jest jednak równie bez sensu, jak pranie mebli proszkiem do prania. Należy bowiem pamiętać, iż szorowanie tapicerki, czy to proszkiem, czy środkiem ogólnodostępnym, wciera brud w materiał, nie wyciągając go spośród włókien.

Czy jest więc skuteczny sposób na wyczyszczenie tapicerki?

Z pewnością istnieje skuteczny sposób na czyszczenie tapicerki. Jest nim na pewno pranie obić meblowych specjalnymi urządzeniami zaprojektowanymi konkretnie do tego celu. Urządzenia takie są zazwyczaj szczegółowo rozpisane na instrukcjach, tak więc jeśli zdecydujemy się na kupno urządzenia piorącego i będziemy stosować się do poleceń to z pewnością nasza tapicerka odżyje. Co jednak istotne, tego typu urządzenie będzie z pewnością przez większość czasu leżeć w szafie nieużywane, co zdecydowanie zniechęca do zakupu. Poza tym koszt urządzenia piorącego nie jest niski zwłaszcza, gdy doliczymy do tego pieniądze wydane na specjalistyczne piorące środki chemiczne.

Jeśli chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy i skutecznie wyprać tapicerkę meblową lub samochodową, warto zastanowić się nad wezwaniem specjalisty w tej dziedzinie. Najczęściej jest tak, iż czyszczenie mebli czy tapicerek samochodowych przypada raz lub dwa razy do roku, tak więc nie opłaca się inwestować w droższy sprzęt. Co się tyczy tańszych środków – są one najczęściej nieskuteczne, a poza tym mogą uszkodzić meble, tak więc nie warto ryzykować. Lepiej zadzwonić po specjalistę, który odpowiednim sprzętem wyczyści nawet najgłębsze zabrudzenia i sprawi, iż nasze meble i tapicerki samochodowe znów nabiorą kolorów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń