Impregnacja foteli samochodowych, tapicerki w aucie

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Impregnacja foteli samochodowych, tapicerki w aucie

Tekstylna tapicerka foteli samochodowych zapewnia wygodę podróżnym. Włókna tekstylne łatwo pochłaniają wilgoć i brud, a to jest trudne do uniknięcia, ponieważ wnętrze samochodu jest stale narażone na wilgoć po deszczu, śniegu, napojach i innych rodzajach zanieczyszczeń. Pranie czyszczenie obić siedzenia lub mycie pokrowców na siedzenia jest drogie, czasochłonne i nie zawsze możliwe. Rewolucyjnym rozwiązaniem w tym przypadku jest hydrofobowy impregnat Nano do uzyskania hydrofobowej powłoki.

Hydrofobowy impregnat NANO  w formie sprayu do tekstyliów został zaprojektowany do bezpiecznego odpychania wody z tapicerki we wnętrzu samochodu. Dzięki czemu chroni ją przed wilgocią i brudem. Ten produkt jest podobny do zwykłej wody, nie zawiera składników niebezpiecznych, bez zapachu, bez toksyn.

Efekt hydrofobowy powstaje, gdy impregnat próbuje wniknie w tkaninę i zwilży włókna tekstylne. Po całkowitym wyschnięciu powstaje hydrofobowa powłoka we włóknach, a tkanina otrzymuje właściwość odpychania wody. Ponieważ warstwa ochronna jest uformowana z ultra cienkiej grubości w zakresie nano, po wysuszeniu struktura tkaniny odpychającej wodę (przez dotyk) i wygląd (wizualnie) nie są zmienione.

W ten sposób hydrofobowy strumień wody chroni tylko absorbujące tkaniny wodne. Widoczny jest tzw. efekt “perlenia się wody”. Ta sama zasada należy do skóry. Hydrofobowa powłoka nano dla tkanin dobrze “działa” na skórę pochłaniającą wodę: zamsz, nubuk, welur. Nie nadaje się do stosowania w przypadku skór gładkich, pokrytych woskową warstwą ochronną.

Istotną właściwością aplikacji hydrofobowego sprayu do  dla tekstyliów jest “wrażliwość” powłoki ochronnej na wodę. Niszczy go i wyłączają efekt ochronny. Gdy hydrofobowy środek stosowany jest do tkanin zawierających zanieczyszczenia uzyskanie pełnej ochrony nie jest możliwe. W związku z tym należy zwrócić uwagę na stan tkaniny. W przypadku zabrudzenia – zalecane jest oczyszczanie przed impregnacją do teksyliów.

Zużycie impregnatu nano do tkanin wynosi 30-100 g / m2 i zależy od gęstości tkaniny lub skóry. Konieczne jest zachowanie odwrotnej proporcjonalności w natryskiwaniu: w przypadku powierzchni o większej gęstości niezbędna jest mniejsza ilość produktu odpychającego wodę i gdy mniejsza gęstość powierzchni wymaga większej ilości hydrofobowego strumienia wody. Na przykład, w przypadku dywanu  konieczne jest kilkukrotnie mniej hydrofobowego produktu wodnego na metr kwadratowy w porównaniu z dzianiną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń