Impregnaty do odzieży oraz sprzętu

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Impregnaty do odzieży oraz sprzętu

Wybierz odpowiedni impregnat dla siebie

Dbając o odzież sportową, bardzo często zapominamy, iż wymaga ona szczególnie dużej wytrzymałości. Odpowiednia pielęgnacja jest kluczowym elementem aby służyła nam długo. Prawie każdy element odzieży, plecaki, buty wymagają by o nie dbać i poddawać regularnym zabiegom impregnacji.

Każdy sprzęt a w szczególności odzież narciarska wymagają konserwacji, odpowiedniego procesu czyszczenia oraz impregnacji. Jak zatem dbać o kurki narciarskie z membraną gore tex i bez niej? Jak czyścić i impregnować kombinezon narciarski.

Dyscyplina sportu determinuje sposobu impregnacji. Jednak najczęściej odzież narażona jest na deszcz, wilgoć czy inny rodzaj przemoczenia. Zatem jak i czym impregnować obuwie górskie, odzież do biegania czy kurki przeciwdeszczowe?

Rodzaje impregnatów i środków czyszczących

Dostępne w sprzedaży impregnaty do ubrań i sprzętu sportowego mają zazwyczaj formę spreju, proszku, roztworu lub wosku. Każdy z wymienionych rodzajów ma inny sposób działania i przeznaczony jest do zabezpieczania różnych materiałów. Aby wiedzieć, którego z nich użyć, należy przyjrzeć im się nieco bliżej:

  • Impregnaty w spray-u są najbardziej popularnymi środkami dostępnymi na rynku. A to głównie przez łatwość ich nakładania oraz szybkość działania?

Konserwowanie odzieży z membraną np. Gore Tex

Odzież i sprzęt z membraną ma szerokie zastosowanie we wszelkiego rodzaju sportach. Narciarstwo, turystyka górska czy inne aktywności na świeżym powietrzu to tylko niektóre z tych, w których sucha odzież wierzchnia tak jaka kurtka przeciwdeszczowa, spodnie górskie czy inny element odzieży

Inwestując w dobrej jakości sprzęt oraz odzież, nie można poprzestać na jednorazowym wydaniu gotówki w sklepie. Jeżeli nie będziemy dbać o ekwipunek, to nawet najlepsze systemy prędzej czy później stracą swoje właściwości. Regularnie wykonywana impregnacja i czyszczenie odzieży oraz sprzętu zdecydowanie wydłuży ich żywotność.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń