Jak czyścić dywany z wiskozy, akrylu, shaggy

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Jak czyścić dywany z wiskozy, akrylu, shaggy

Pranie wykładzin w Katowicach

Metody prania dywanów należy dobierać stosowanie do ich rodzajów. W inny sposób pierze się dywany wykonane z wiskozy, jak również inną metodę wykorzystuje się do prania dywanów akrylowych. Analogicznie jest w przypadku dywanów wykonanych z pozostałych materiałów. Warto zatem dowiedzieć się, jak czyścić dywany w zależności od materiału, z którego zostały wykonane. Zastosowanie się do porad umożliwi uzyskanie wysokiej jakości efektów.

Pranie dywanów z wiskozy

  • Dywany z wiskozy należy odkurzać bez szczotki, czyli z samą ssawką wykonując ruchy w stronę ułożenia włosa.
  • Odplamianie powinno zostać rozpoczęte od zastosowania tkaniny, która ma dobre właściwości absorbujące wilgoć. W przypadku dywanów z wiskozy należy unikać pocierania ponieważ to powoduje niszczenie runa.
  • Pranie należy wykonywać przy użyciu chemii piorącej w temp. około 50 stopni, wykorzystując jednoczesne zasysanie zabrudzonej wody. To pozwala otrzymać suchą powierzchnię i usunąć spore ilości rozpuszczonych zanieczyszczeń.
  • Ważnym elementem prania dywanów z wiskozy jest również stosowanie delikatnych środków, które mają pH neutralne. Ten rodzaj dywanów źle reaguje z chemią typu odplamiacze Vanish. Dywany wykonane z włókien wiskozy (sztucznego jedwabiu) są tkane na włóknach bawełny, dlatego można je prać.

Dywany z akrylu

  • Pierwszym etapem czyszczenia jest odkurzanie.
  • Plamy powstałe na dywanach akrylowych są znacznie łatwiejsze w usuwaniu, niż w przypadku dywanów wiskozowych. Do ich czyszczenia z powodzeniem można wykorzystać preparaty piorące o dużej sile. Nie ma też przeciwwskazań do użycia odplamiaczy, które skutecznie pozwalają pozbyć się uporczywych zapachów oraz plam.

Pranie dywanów shaggy (z włókien polipropylenowych)

  • Dywany typu shaggy charakteryzują się włochatą powierzchnią i dlatego można czyścić je w dość łatwy sposób. Dzieje się tak ponieważ włosie dywanu nie łączy się ze sobą.
  • Pranie tych dywanów można zrealizować z wykorzystaniem odkurzaczy piorących, które wyposażone są w turbo szczotki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń