Jak czyścić materac

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Jak czyścić materac

Po zainwestowaniu w nowe łóżko lub materac należy je regularnie czyścić, zarówno pod kątem zalań, ubrudzenia moczem, jak i ogólnej konserwacji.
Kiedy już zainwestujesz w nowe łóżko lub materac – czy to piankę, kieszonkowe sprężyny, lateks czy piankę z pamięcią kształtu – dobrze jest je regularnie czyścić, zarówno w przypadku rozlania, jak i podczas ogólnej konserwacji. Czyszczenie materaca pomoże usunąć martwe komórki skóry, które gromadzą się z czasem i przyciągają roztocza, które uwielbiają ciemne, ciepłe i wilgotne środowisko. Może się nawet okazać, że czysty materac poprawia jakość snu.


Jak usunąć plamy z materaca
Poszczególne plamy wymagają innego traktowania. Oprócz dedykowanych odplamiaczy, które można kupić w sklepach, możesz również wypróbować:
Mocz – wchłonąć świeży mocz ręcznikiem papierowym lub czystą szmatką. Nałóż niewielką ilość białego octu na ściereczkę i wmasuj w dotknięty obszar. Pozostaw do namoczenia. Posyp trochę sody oczyszczonej, pozostaw na kilka godzin do wchłonięcia octu, a następnie odkurz.
Krew – zimna woda jest zwykle najskuteczniejszym sposobem usuwania plam krwi. Osuszyć obszar szmatką zamoczoną w zimnej wodzie, powtarzać, aż plama zostanie usunięta. Jeśli okaże się uparty, dodaj do zimnej wody trochę płynu do prania i wmasuj w plamę. Nadmiar mydła usuń wilgotną szmatką i wysusz.
Jak czyścić materac
Odkurzanie – regularne odkurzanie materaca pomoże usunąć kurz, martwy naskórek oraz sierść ludzi i zwierząt. Użyj nasadek, aby dostać się bezpośrednio do rogów i przycisków materaca lub użyj ręcznego odkurzacza.

Środki i maszyny do czyszczenia materacy – na rynku dostępnych jest kilka skutecznych środków do czyszczenia materacy i tapicerki, w tym łatwe w użyciu spraye do usuwania plam.
Soda oczyszczona – naturalny dezodorant, soda oczyszczona odświeży materac, a także pomoże wchłonąć plamy i plamy. Wystarczy go posypać, pozostawić na kilka godzin i odkurzyć.
Czyszczenie parą – pot, brud i plamy mogą łatwo przedostać się poza górną warstwę materaca, dlatego co kilka miesięcy czyść go parą.

Najpierw odkurz materac, rozprowadź odkurzacz po całej powierzchni, a następnie pozostaw do wyschnięcia. Jedną z zalet czyszczenia parą jest to, że materac wysycha znacznie szybciej niż przy użyciu mydła i wody.

Suszenie materaca
Wiele procesów czyszczenia może powodować zawilgocenie materaca. Ważne jest, aby odpowiednio wysuszyć materac, ponieważ wilgotny materac może przyciągać bakterie i powodować powstawanie pleśni.
Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie materaca na słońcu. Nie tylko wysuszy to materac, ale światło UV może również pomóc zabić bakterie. Gdy na zewnątrz jest zimno lub mokro, oprzyj materac o kaloryfer lub umieść w pobliżu termowentylator.
Jak utrzymać materac w czystości
Utrzymuj w sypialni komfortową temperaturę, a latem używaj niższej kołdry. Zmniejszy to prawdopodobieństwo przegrzania w łóżku. Zainwestuj w materac typu king size lub super king size. Ty i twój partner będziecie mniej podatni na rzucanie się i obracanie, jeśli masz większą powierzchnię do spania. Używaj ochraniaczy na materace. Nie zezwalaj na zwierzęta domowe na łóżku. Nie zostawiaj wilgotnych ręczników ani prania na łóżku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń