Jak czyścić zaprawę epoksydową z płytek. Jak pozbyć się resztek po fugowaniu?

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Jak czyścić zaprawę epoksydową z płytek. Jak pozbyć się resztek po fugowaniu?

Co zaskakujące, nawet zaprawa epoksydowa może rozwijać pleśń, co oznacza, że ​​musimy wiedzieć, jak czyścić zaprawę epoksydową. Niektóre rodzaje pleśni mogą rosnąć na spoinach, a także na powierzchni płytek. Nawet pozostałości fugi i innych uszczelniaczy mogą być fantastycznym miejscem do rozwoju pleśni. Nauka czyszczenia zaprawy epoksydowej zapobiegnie każdemu z tych problemów.

Zrób to sam jest zawsze najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu, a następnym razem staniesz się lepszy w rozwiązywaniu tych problemów samodzielnie. Uważaj jednak, jeśli kolor fugi nie jest biały. Chemiczny środek do usuwania pleśni może uszkodzić ten kolor i twoje płytki.

Te wskazówki pozwolą usunąć mgiełkę z fug bez uszkadzania pryszniców. Bez obaw można wyczyścić fugę epoksydową. Szczoteczka do zębów ze sztywnym włosiem lub podkładka do szorowania to jedyne narzędzia, których potrzebujesz.

Czyszczenie fugi epoksydowej

Pleśń i pleśń rozwijają się w miejscach o dużej wilgotności powietrza. Drobiny brudu i kurzu uwięzione w wodzie dostarczają odpowiednich składników odżywczych, aby mogła się rozwijać. Tak więc, aby usunąć pleśń i pleśń, musimy wystawić go na działanie rzeczy, które nie są dla niego pożywne. Do ich zabicia możemy użyć octu, wybielacza lub roztworu alkalicznego.


Ocet epoksydowy do usuwania fug

Płytka ceramiczna jest maksymalnie odporna na plamy i łatwo się czyści. Linie fugowe nie mają jednak tyle szczęścia. Chropowatość może przyciągnąć mnóstwo brudu, jeśli instalator nie wykonał kompletnej pracy.

Jeśli pozostaną resztki żywicy epoksydowej, czyszczenie może być jeszcze trudniejsze. Ocet to najlepszy sposób na usunięcie mgiełki z fugi, która może zaciemniać powierzchnię płytek. Oprócz czyszczenia pozostałości żywicy epoksydowej, jeśli napotkasz pleśń na płytce lub zaprawie, ten naturalny przepis na środek do czyszczenia pleśni jest idealny do usuwania czarnych plam i odkażania obszaru.

Ten zmywacz do fug epoksydowych zawiera ocet, który może być nieco kwaśny. Jeśli zauważysz, że fuga spada ze ścian lub zmienia się kolor, wypróbuj jedną z naszych innych wskazówek. Jest to wytrzymałe rozwiązanie, które przecina najgorsze plamy.

Ta mieszanka octu może być twoim najlepszym przyjacielem w usuwaniu brudu i sprawia, że ​​czyścisz fugę pod prysznic z dynamitu. Użyj podkładki do szorowania nasączonej roztworem octu i wetrzyj nią wszystkie linie fugi, od sufitu do podłogi w łazience.

Spłucz czystą wodą po około 15 minutach. Przebarwienia lub zabrudzenia znikną ze ścian i blatów w łazience. Jeśli masz znaczne obszary pleśni, może to nie być wystarczająco silne, aby się jej pozbyć. Zamiast tego będziesz potrzebować naturalnych sposobów na zabicie pleśni.
Czyszczenie fugi epoksydowej z wybielaczem

Inną łatwą opcją jest czyszczenie zaprawy epoksydowej z wybielaczem. Ten środek do czyszczenia fug z łatwością usunie przebarwienia i brud z linii fug.

Przelej przepis do butelki z rozpylaczem. Rozpyl go na żywice epoksydowe na blatach i ścianach prysznica, aby usunąć plamy z fugi wszędzie tam, gdzie się pojawią. Okrężnymi ruchami użyj pędzla do szorowania na żywicy i powierzchni płytek.

Nie szoruj zbyt mocno, ale włóż wystarczająco dużo wysiłku, aby usunąć brud. Będzie działać bardzo dobrze ale możesz go wspomóc z pomocą naszych szczoteczek do do czyszczenia fug epoksydowych.

Szczoteczka do czyszczenia FUG

W zależności od rodzaju zaprawy, ten przepis może nie być odpowiedni. Sprawdź dokładnie, najpierw przeprowadzając małe badania.

Możesz też mieć trochę szczęścia z sodą oczyszczoną. Wiele osób czyści zaprawę sodą oczyszczoną, robiąc pastę i wcierając ją w zaprawę. Zwykle wystarczy szybkie spłukanie, ale w razie potrzeby możesz wyszorować obszar starą szczoteczką do zębów.

Jak czyścić zaprawę epoksydową za pomocą alkalicznej?

Zmywacz do fug epoksydowych, taki jak ten, jest łatwy do wykonania. Będzie usuwać pleśń z kamienia naturalnego i płytek porcelanowych równie szybko jak fuga.

Zasadowy środek do czyszczenia fug w domu jest łatwy. Ten środek do czyszczenia fug jest cenny, ponieważ nie usuwa uszczelniacza, ale usuwa mgiełkę z fugi epoksydowej z płytek ściennych i podłogowych. Wymieszaj przepis i wyszoruj go na ścianach za pomocą gąbki do szorowania.

Upewnij się, że pokrywasz całą fugę. Po dokładnym wykonaniu odczekaj 15 minut, aż roztwór przyniesie pożądany efekt. Następnie spłucz go czystą nakładką do szorowania lub słuchawką prysznicową. Presto, czysta fuga pod prysznic!

Jeśli sposób czyszczenia zaprawy epoksydowej nie wystarczy, aby mieć piękną łazienkę, możesz chcieć polegać na tym środku do czyszczenia płytek ceramicznych DIY.
Para pod ciśnieniem to profesjonalne rozwiązanie

Jeśli nadal nie jesteś zadowolony z czystości swoich płytek, możesz skorzystać z profesjonalnego rozwiązania – odkurzacza parowego. W większości sklepów z narzędziami można wypożyczyć myjkę parową do płytek i fug. Oczywiście przy tym rozwiązaniu do zagotowania brudu używasz gorącej wody, a nie innych artykułów gospodarstwa domowego.

Brud i plamy znikną bezpośrednio z fugi na ścianach, a nawet z podłogi z płytek. Użyj pary, aby usunąć farbę epoksydową z wanny z włókna szklanego. Najpierw jednak przetestuj mały obszar, aby zobaczyć dokładnie, jak maszyna działa podczas usuwania plam. Kiedy już wiesz, jak z niego korzystać skutecznie i bez uszkadzania uretanu surf

asy, dokładnie sprawdzaj białe fugi i kamienne powierzchnie.

Powinien z łatwością usunąć cały brud. Jednak używanie myjki parowej na toalecie nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Możesz nie chcieć używać środka do czyszczenia fug epoksydowych na porcelanie. Ten domowy środek do czyszczenia toalet jest wygodniejszy.

Aby zapobiec pleśni, musisz postępować zgodnie z kilkoma innymi sugestiami. Będziesz musiał osuszyć łazienkę, a to oznacza zakup osuszacza lub włączenie wentylatora. Wentylator wypycha wilgotne powietrze z łazienki.

Jeśli twoja fuga jest nie do naprawienia, może być konieczne usunięcie starej suchej fugi z płytek i zastąpienie jej nową zaprawą epoksydową lub cementową. W ten sposób możesz zacząć od nowa ze świeżą, czystą fugą i będzie łatwiejsza w utrzymaniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń