Jak usunąć tapetę za pomocą parownicy?

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Jak usunąć tapetę za pomocą parownicy?

Dowiedz się, jak łatwo usunąć tapetę za pomocą parownicy.

Jeśli ściany Twojego domu są pokryte modną tapetą z lat 70., pozbycie się jej jest pierwszym krokiem do przeniesienia ścian w XXI wiek. Usuwanie tapety może być bolesnym, brudnym i czasochłonnym projektem, ale nie musi tak być. Dzięki parownicy Karcher z przystawką do tapet wykonasz pracę o wiele szybciej i bez użycia żrących środków chemicznych. Oto jak usunąć tapetę za pomocą parowca do tapet.

1 Rozgrzej swoją parownicę.

Zacznij od wynajmu parownicy Karcher z przystawką do tapet, aby szybko i skutecznie usunąć tapetę ze ściany. Napełnij parownicę wodą, podłącz go i pozwól mu się rozgrzać. Czs grznia w zaleści od modelu zajmie od 10 – 15 minut.

2 Ocena tapety

Gdy myjka parowa się nagrzewa, użyj narzędzia do nacinania tapet w ruchu okrężnym, aby naciąć tapetę. Pozwala to na przedostanie się pary przez papier do kleju na ścianie. Nie naciskaj jednak zbyt mocno, ponieważ możesz uszkodzić ścianę. Punktacja tapety ułatwi jej usunięcie


3 Zastosuj parownicę z przystaką do tapety oraz przygotuj drapak.

Myjka parowa karcher z przystawką do tapet jest wyposażona zarówno w dużą płytę parową do dużych ścian, jak i małą płytę parową do mniejszych obszarów, takich jak umywalka w łazience lub toaleta. Aby usunąć tapetę, przytrzymaj płytkę parową nad papierem przez 1-2 minuty, a następnie zeskrob tapetę szeroką szpachlą. Nie naciskaj zbyt mocno, ponieważ możesz potencjalnie uszkodzić płytę gipsowo-kartonową pod spodem.

Jeśli tapeta nie schodzi łatwo, umieść płytkę z powrotem na tapecie na kolejne 1-2 minuty i spróbuj ponownie zeskrobać. Po kilku przejściach poczujesz, jak długo powinieneś trzymać talerz na ścianie za każdym razem przed zeskrobaniem.
Kobieta za pomocą parowca Wagnera do usuwania tapety

4 Zastosuj parę do mniejszych obszarów

Aby usunąć tapetę z mniejszych obszarów, takich jak za zlewem lub w pobliżu wykończenia, użyj małej płytki parowej, wykonując te same czynności, co w przypadku dużej płytki parowej. Używanie małej dyszy parowej do usuwania tapety w ciasnych miejscach.

5 Użyj urządzenia do gotowania na parze, aby usunąć warstwę kleju

Po usunięciu całej tapety nadszedł czas, aby usunąć resztki kleju ze ściany. Jeśli jest zbyt suchy i trudny do wytarcia, umieść płytkę parową z powrotem na kleju, aby ponownie go zmiękczyć. Po 1 minucie nałożenia pary klej zetrzeć ciepłą, wilgotną szmatką. Pamiętaj, aby usunąć wszystkie pozostałe kawałki kleju, aby stworzyć idealną powierzchnię do przemalowania lub nałożenia nowej warstwy tapety.
Kobieta używająca parowca Karcher do usuwania kleju do tapet.

6 Naprawa i renowacja

Na koniec nałóż szpachelki lub masy szpachlowe na wszelkie wyżłobienia w ścianie. Teraz jesteś gotowy do malowania lub układania nowej tapety!

Wynajmij profesjonalną parownicę do tapet w wypożyczalni parownic

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń