Montaż płotków śniegowych Katowice

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Montaż płotków śniegowych Katowice

Do czego służą płotki śniegowe?

Zima tuż za rogiem, bezpieczne opadami śniegu z dachu to duży problem dla budynków mieszkalnych i komercyjnych ponownie znajduje się w centrum uwagi.

Dla bezpieczeństwa Twojego, przechodniów i Twoich klientów, dachowe osłony przeciwśniegowe są niezwykle przydatne podczas ostrej zimy w Polsce.

Aby pomóc Ci przygotować się przed spadnięciem pierwszych płatków śniegu, doświadczeni dekarze wyjaśniają, jak działa dachowa osłona przeciwśnieżna.


Co to jest dachowa osłona przeciwśniegowa i jak działa?

Kiedy na dachu gromadzi się śnieg, osłona przeciwśnieżna zapewnia dodatkową warstwę ochrony Twojego domu. Głównym celem tych odśnieżaczy (inna nazwa osłon przeciwśnieżnych) jest kontrolowanie nagłego zsuwania się ogromnych opadów śniegu i zapobieganie jego potencjalnemu gromadzeniu się.

Można je zamontować po obliczeniu nachylenia dachu, aby uniknąć wypadków. Płotki śniegowe można montować na dachach pokrytych gontem, blachodachówkach, blachach falistych, dachówkach syntetycznych i innych pokryciach.


Rodzaje zabezpieczeń dachowych przeciwśniegowych.

Wybierając i instalując pokrycia dachowe, ważne jest również, aby pomyśleć o zimie i opadach śniegu. W zależności od rodzaju pokrycia dachowego należy obliczyć obciążenie śniegiem, jakie dach może wytrzymać, a następnie zamontować odpowiednią osłonę przeciwśniegową. Obliczenia te będą zależeć od warunków pogodowych i przepisów obowiązujących w prowincji, w której mieszkasz.

Istnieją różne typy płot przeciwśnieżnych, z których każdy inaczej radzi sobie z gromadzeniem się śniegu. Te osłony przeciwśnieżne mogą być typu barowego lub typu pad. Osłony przeciwśniegowe typu barkowego stosowane są głównie w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Odśnieżarki w kształcie podkładek są używane wyłącznie w zastosowaniach mieszkaniowych, zapewniając bardziej dyskretny wygląd.

Tego typu osłony przeciwśniegowe i lodowe, często wykonane ze stali ocynkowanej lub drewna, można łączyć, aby zapewnić dodatkową ochronę dachu. Innymi słowy, osłonę przeciwśniegową w kształcie poprzeczki można połączyć z osłoną przeciwśniegową w kształcie podkładki, aby uzyskać dodatkowe wsparcie i zwiększyć bezpieczeństwo przechodniów oraz Twoje bezpieczeństwo osobiste.


Po co instalować zabezpieczenie przeciwśniegowe na dachach z blachy, dachówki?

Podobnie jak dachy z gontu asfaltowego, dachy z blachy falistej (lub dachy stalowe, w zależności od przepisów) wymagają dodatkowej uwagi, jeśli chodzi o gromadzenie się śniegu.

Charakter tego pokrycia ułatwia gromadzenie się lodu w jego pofałdowaniach i tworzenie tamy lodowej, która może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Zamontowanie osłony przeciwśniegowej ułatwia usuwanie śniegu i lodu z dachu obiektu komercyjnego w celu zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz z dachu budynku mieszkalnego w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców.

Jednakże osłony przeciwśnieżne mają wiele różnych zalet, w tym:

– Dodatkowa ochrona dóbr materialnych samochodów zaparkowanych pod dachem
– Zapobieganie gromadzeniu się śniegu i spiętrzania lodu na rynnach dachowych
– Zabezpieczenie sąsiednich dachów
– Zmniejszone ryzyko wypadków spowodowanych niekontrolowanymi lawinami śniegu
– Długa żywotność bez konieczności interwencji z zewnątrz
– Atrakcyjny dodatek do pokrycia dachowego dzięki szerokiej gamie kolorów i wzorów pozwalających spersonalizować Twój budynek

Pamiętaj, że ważny jest wybór odpowiedniej osłony przeciwśniegowej w oparciu o przepisy dekarskie obowiązujące w Twoim województwie. Dzieje się tak dlatego, że ilość śniegu może się różnić w zależności od położenia geograficznego.

Jak działają dachowe osłony przeciwśniegowe

Sposób działania osłon przeciwśnieżnych jest dość prosty. Kiedy spadnie śnieg, ograniczniki będą blokować i zatrzymywać sterty śniegu, o ile zostaną prawidłowo zamontowane przez dekarza.

Strategicznie rozmieszczone wokół dachu, równomiernie rozkładają ciężar śniegu, zapobiegając schodzeniu lawin. Zabezpieczenie to spowoduje następnie utworzenie warstwy śniegu i lodu na przystankach do czasu usunięcia śniegu.
Nasza firma pomoże ci zamontować na Twoim dachu osłony przeciwśniegowe.

Chociaż montaż osłon przeciwśniegowych jest stosunkowo prosty, tylko doświadczeni dekarze mogą zagwarantować bezpieczny i trwały montaż.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń