Mycie ciśnieniowe kostki, tarasu

Wiele osób uważa, że mycie ciśnieniowe tarasu to najlepszy sposób na wyczyszczenie kostki brukowej. Przeciętny właściciel domu musi wiedzieć, że mycie ciśnieniowe może w rzeczywistości spowodować trwałe uszkodzenie większości kostki brukowej. Normalne zużycie pozostawia warstwy brudu, które gromadzą się na powierzchni kostki brukowej. Z biegiem czasu ten brud może zostać wtłoczony w pory betonu.
Mycie ciśnieniowe tarasu może w niektórych przypadkach usunąć brud i plamy z powierzchni. Nadmierne ciśnienie wody może usunąć głębsze zabrudzenia. Możesz również trwale pokryć powierzchnię układarki smugami i liniami. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że za każdym razem, gdy używasz myjki wysokociśnieniowej, otwierasz więcej porów, w których gromadzi się brud i brud. I to rozpoczyna cykl: im częściej używasz myjki wysokociśnieniowej, tym częściej będziesz musiał powtarzać proces utrzymania tego samego czystego, jasnego wykończenia. I za każdym razem erodujesz niewielką część powierzchni kostki brukowej.
Jest lepszy sposób?
Certyfikowani specjaliści z naszej firmy używają silnych, skoncentrowanych środków czyszczących, które wprowadzają środek czyszczący głęboko do porów cementowych kostki brukowej. Środki czyszczące nie zawierają kwasów, szybko się spłukują i są przyjazne dla środowiska. Następnie przy użyciu odpowiedniej dyszy i odpowiedniego ciśnienia mogą dokładnie wyczyścić kostkę bez uszkodzeń.
Po całkowitym oczyszczeniu kostki brukowej należy je uszczelnić, aby zachować ich piękno i nie plamić. Uszczelnienie ochroni je również przed wszelkimi uszkodzeniami spowodowanymi przez produkty odladzające, cykle zamrażania i rozmrażania oraz kwaśne deszcze.
Jak utrzymywać kostkę brukową w czystości?
Twój dom to sanktuarium. Elementy krajobrazu, takie jak tarasy brukowe i chodniki, mogą być pięknymi akcentami w Twoim domu. Czyszczenie kostki brukowej jest kluczem do pięknego patio. Pamiętaj, że tak jak każda powierzchnia wystawiona na działanie elementów, układarki wymagają konserwacji.
Utrzymanie kostki brukowej w czystości jest proste. Gdy tylko zima się skończy, czas zacząć. Oto kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby zachować ich piękno:
1. Wiosenne porządki. Czyszczenie kostki brukowej jest łatwe. Jak najszybciej zamieść lub zdmuchnij nagromadzony brud, gałęzie, ściółkę lub liście. W razie potrzeby nanieść łagodny roztwór mydła i wody i miotłą zmyć zmielony brud i plamy. Całkowicie spłucz świeżą wodą.
2. Utrzymuj kostkę brukową w czystości. Pamiętaj, aby regularnie używać miotły lub dmuchawy do liści, zwłaszcza po burzach lub imprezach.
3. Natychmiast usuwaj plamy. Wszelkie plamy, takie jak rdza, tłuszcz lub wino pozostawione bez obróbki, wnikną w powierzchnię kostki brukowej i mogą stać się trudne lub niemożliwe do usunięcia. Zapieczętowane kostki brukowe są znacznie łatwiejsze do czyszczenia i nie pozwolą, aby plama zastygła.
4. Utrzymuj je w suchości. Jeśli masz zacienione miejsca, których słońce nie wysusza, zmieść lub zdmuchnij stojącą wodę. Pomoże to zahamować wzrost mchu.
5. Szybko usuń mech. Jeśli zaczniesz widzieć zielony, usuń go. Jeśli nie zostanie sprawdzony, będzie nadal rosnąć i zakorzeniać się w piasku, a usunięcie mchu zniszczy fugę. Pamiętaj, że możesz użyć miotły i 10-15% roztworu wybielacza i wody kilka razy w sezonie, aby zapobiec rozwojowi mchu. Nie wpłynie to na żaden nałożony uszczelniacz.
Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to jeden z najszybszych sposobów na poprawę zdrowia i szczęścia. Regularna konserwacja kostki brukowej to świetny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Oczywiście uszczelnione kostki brukowe znacznie ułatwią konserwację, a także ochronią je przed wszelkimi uszkodzeniami powodowanymi przez środki odladzające, cykle zamrażania i rozmrażania, a zwłaszcza kwaśne deszcze, które niszczą powierzchnię. Uszczelniacze chronią również i stabilizują polimerowy piasek w spoinach oraz zapobiegają rozwojowi mchu. Jeśli twoja kostka brukowa nie ma spoiny, rozważ uszczelnienie ich w tym sezonie.