Pranie dywanów – czy warto?

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Pranie dywanów – czy warto?

Pomimo rosnącej mody na panele podłogowe wiele osób nadal uważa dywan za rozwiązanie bardziej stylowej i wygodne. Nadaje on bowiem pomieszczeniu nie tylko elegancki wygląd, ale również ciepło. Jednak przeciwnicy surowych, panelowych powierzchni, często muszą borykać się z trudniejszymi do usunięcia zabrudzeniami.

Przede wszystkim należy pamiętać o jednym – powstałą plamę powinno się usunąć jak najszybciej! Dzięki temu nie zdąży ona wgryźć się w włókna. Aby temu zapobiec nie należy także wcierać zabrudzenia, co często robimy, chcąc użyć jak największej siły do zmycia plamy. Powstałe w wyniku nieuwagi nieczystości na dywanie sprzątamy od ich brzegu w stronę środka za pomocą specyfiku czyszczącego lub sprawdzonych domowych sposobów.

Jedynie plamy z błota i tłuszczu mogą poczekać z czyszczeniem. W przypadku tych pierwszych najłatwiej jest je usunąć gdy wyschną – możemy je wtedy po prostu odkurzyć. Jeśli zaś chodzi o tłuszcz z powodzeniem można go zasypać talkiem lub substancją do niego podobną i poczekać aż wchłonie w proszek. Usuwamy potem pozostałości za pomocą odkurzacza.

Niezależnie od powstałych plan o dywan trzeba dbać, aby prezentował się estetycznie i nie był miejscem przyjaznym dla bakterii i drobnoustrojów. Tutaj podstawę stanowią: dobry odkurzacz oraz środek do czyszczenia dywanów. Przed przystąpieniem do prania należy dokładnie oczyścić dywan z kurzu, paprochów, sierści, itd. Następnie równomiernie rozprowadzamy wybrany proszek na dywanie. Czas oczekiwania na jego działanie oraz sposób rozprowadzenia zależą od wybranego specyfiku – wystarczy uważnie zapoznać się z etykietą na opakowaniu. Potem dokładnie odkurzamy dywan używając czystej szczotki.

Aby utrzymać dywan w świeżości należy pamiętać o regularnym praniu i odkurzaniu. Nie należy także zapominać o wgnieceniach, gdy przesuwamy meble. Można się ich łatwo pozbyć skraplając je wodą i szczotkując po wyschnięciu.

Wszystkie te czynności są proste, a dają widoczne efekty poprawiając wystrój naszego mieszkania.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń