Pranie materaca – porady

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Pranie materaca – porady

Usuwanie plam z materaca

Brzydkie i uporczywe plamy na materacach, to duży problem dla każdej osoby, nie tylko posiadającej dzieci. Mimo, iż plamy na materacach można przykryć pościelą, nie zmienia to faktu, iż pozostają na ich powierzchni dużo bardziej niebezpieczne bakterie i pierwotniaki, jakie gnieżdżą się właśnie w plamach.

Dlatego tak istotne jest skuteczne usuwanie plam z materaca, które umożliwi również wyeliminowanie bakterii. Materace wyposażone w ściągany pokrowiec mogą zostać wyprane w pralce. Niestety nie każdy posiada w domu wystarczająco dużą pralkę.

Znacznie łatwiejszym sposobem wyczyszczenia materaca jest użycie odkurzacza piorącego znanej firmy jak Karcher. Chemia, której używa się do prania dywanów idealnie sprawdza się w roli środka bakteriobójczego i usuwającego plamy.

Przystąpienie do prania materaca powinno się poprzedzić dokładnym odkurzeniem i ustawieniem go w orientacji poziomej. Następnie przesuwającą się dyszą odkurzacza należy rozprowadzać chemię oraz pochłaniać brud. Własności proszku piorącego Karcher RM 760 bądź innego sprawią, iż plamy rozpuszczą się niemal natychmiast i zostaną odessane do zbiornika. To umożliwi zarówno odkażenie, wyczyszczenie i pozostawienie tylko wilgotnej powierzchni materaca.

Po ukończeniu prania należy wypłukać materac korzystając z czystej wody. W ten sposób wypłukane zostaną resztki środka piorącego oraz i nieczystości.

Na sam koniec wystarczy odessać wodę z materaca. Pozwoli to maksymalnie wysuszyć prane powierzchnie.

Czyszczenie materaca za pomocą odkurzacza piorącego i chemii nie jest zbyt czasochłonne, dlatego zaoszczędzony czas można wykorzystać m.in. na pranie wykładziny lub dywanu.

Biorąc pod uwagę koszty wynajęcia sprzętu i łatwość jego obsługi, pranie samodzielne jest o wiele lepsze w porównaniu do korzystania z usług firm oferujących pranie materaców. Koszty własnoręcznego wykonania tego zadania przy korzystaniu z wynajętego sprzętu są również o wiele niższe. Warto pamiętać, iż chemia stosowana w wynajmowanych urządzeniach nie jest wcale niższej jakości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń