Przewodnik użytkowania bruzdownicy do wykonania rowków, bruzd w ścianie, podłodze.

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Przewodnik użytkowania bruzdownicy do wykonania rowków, bruzd w ścianie, podłodze.

Podczas instalowania kabli lub rur często konieczne jest wycinanie szczelin w ścianie – i tu właśnie przydają się bruzdownice. Zaprojektowane do wycinania bruzd w betonie, drewnie lub tynku, narzędzia te można nawet podłączyć do odkurzacza, aby zapewnić wolną przestrzeń roboczą pyłowy. Szukasz bruzdownicy? Przejdźmy do sprawy’!

Bruzdownice: tarcza czy głowica tnąca?

Bruzdownice z tarczami
Wyposażone w cokolwiek od 2 do 6 tarcz, bruzdownice są w stanie przeciąć każdy materiał niemal bez wysiłku. Modele te, wyposażone zazwyczaj w tarcze z segmentowym diamentem, sprostają praktycznie każdemu zadaniu cięcia. Te bruzdownice są również najczęściej używanym i wszechstronnym typem na rynku.

Bruzdownice z frezami
Modele te, podobne z wyglądu do frezarki górnowrzecionowej, są wyposażone w noże zamiast ostrzy tarczowych i mogą ciąć tylko w stosunkowo miękkich materiałach, takich jak drewno lub gips. Nie próbuj używać tych narzędzi do robienia otworów w twardych materiałach, takich jak beton lub kamień!

Wybór bruzdownicy do swojego zadania
Bruzdownice tarczowe i frezarskie różnią się zarówno pod względem ergonomii, jak i parametrów technicznych.
Bruzdownica wyposażona w tarcze tarczowe wygląda trochę jak piła wgłębna i jest w stanie przecinać beton; frezarka w stylu frezu wygląda jak frezarka i służy do wycinania rowków w drewnie lub gipsie.
Bruzdownice z ostrzami to potężne maszyny, które trzeba trzymać obiema rękami, podczas gdy bruzdownik wyposażony w przecinak jest bardziej precyzyjny i można go trzymać tylko w jednej ręce.

Materiały powierzchniowe
Bruzdownica wyposażona w głowicę tnącą umożliwia wycinanie bruzd w drewnie lub gipsie. Beton i inne twarde materiały wymagają bruzdownicy wyposażonej w tarczę tarczową.

Główne cechy bruzdownic

  • Głębokość cięcia
  • Głębokość cięcia bruzdownicy można regulować za pomocą pokrętła regulacji głębokości. To waha się od około 5-75 mm głębokości.
  • Szerokość cięcia
  • Szerokość cięcia można regulować w zakresie od około 10 do 40 mm, przesuwając podkładki dystansowe między ostrzami tarczy.
  • Jeśli używasz głowicy tnącej, sam rozmiar noża określa szerokość cięcia.

Liczba dysków
Im więcej masz tarcz, tym łatwiejsze jest użycie narzędzia i tym dłużej zachowa się rowek! Maszyny sześciotarczowe są idealne dla profesjonalistów planujących regularne wycinanie ramek. Do domowego użytku DIY wybierz model z 2 dyskami (lub maksymalnie 4 dyskami).

Średnica tarczy
To bezpośrednio do zdolności frezarki ściennej do wycinania rowków Im większa średnica, tym mocniejsza maszyna. I oczywiście im szybsza i bezpieczniejsza maszyna, tym jest cięższa!
Odpylanie
Bruzdownice wytwarzają dużo kurzu i gruzu. Dlatego niektóre modele są przeznaczone do podłączenia do odkurzacza. Upewnij się, że system odsysania pyłu jest wystarczająco mocny, aby wchłonąć pył wytwarzany przez maszynę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń