Skuteczne pranie dywanów i wykładzin.

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Skuteczne pranie dywanów i wykładzin.

Dywan lub wykładzina, jeśli mają stanowić ozdobę naszego mieszkania lub wizytówkę biura, muszą być zadbane. Nie wystarczy regularnie je odkurzać, aby zachowały czystość i świeżość. Równie istotne jest odpowiednio częste pranie ich powierzchni.

Zanim przystąpimy do prania musimy pamiętać o dwóch podstawowych zasadach: po pierwsze nagle powstałe plamy (np. z tuszu) powinny być usuwane od razu, po drugie nie należy zbytnio moczyć wykładziny/dywanu.

W celu osiągnięcia najlepszego efektu musimy użyć dobrego sprzętu. Najlepsze w tym wypadku będą specjalnie do tego przeznaczone urządzenia dobrej marki, np. Karcher. Możemy je wypożyczyć jeśli chcemy wykonać pranie samodzielnie. Ważny jest także rodzaj używanego przez nas środka czyszczącego. Jeśli nie potrafimy go dobrze dobrać, a nie chcemy zniszczyć wykładziny, możemy poprosić o dobranie odpowiedniego specyfiku w wypożyczalni. Wybierając preparat samodzielnie należy pamiętać o zapoznaniu się z etykietą. Po takim przygotowaniu przystępujemy do prania.

Dokładnie odkurzamy dywan. W czasie dalszych etapów nie mogą się po nim panoszyć luźne zabrudzenia, okruchy, itp.

Usuwamy najgorsze plamy – jeśli takowe są – których z jakiś powodów nie usunęliśmy na bieżąco. Na każde zabrudzenie istnieje domowy sposób pozbycia się go, więc jeśli nie chcemy używać odplamiaczy można z powodzeniem poszukać czegoś innego.

Rozprowadzamy chemię czyszczącą po całym dywanie i od razu ją zasysamy odkurzaczem przemysłowym. Dzięki temu zebrany zostaje brud z powierzchni.

Pozostała na wykładzinie chemia rozpuszcza resztki zabrudzeń. Dlatego też zbieramy ją, ponownie używając odkurzacza. Po tej czynności dywan jest dokładnie wyczyszczony.

Wykładzina powinna zostać wysuszona zanim znowu będziemy mogli swobodnie poruszać się po pomieszczeniu. Tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem jest użycie nagrzewnic powietrznych, które zaoszczędzą nam oczekiwania.

Wykonanie tych kilku kroków znacząco przyczyni się do utrzymania czystości naszego dywanu lub wykładziny.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń