Test szlifierki do ścian typu żyrafa FLEX

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Test szlifierki do ścian typu żyrafa FLEX

Bez szlifierek typu żyrafa szlifowanie ścian nie byłoby możliwe na przemysłową skalę. Wydajność, szybkość działania oraz brak konieczności stosowania drabiny czy rusztowania to tylko niektóre zalety tego urządzenia.

Szlifowanie ścian, gładzi gipsowych, tynków oraz innych powierzchni to trudne i wymagające zajęcie. Przede wszystkim silne pylenie ale nie tylko. Zbyt silne lub nierównomierne dociśnięcie może spowodować powstanie zbyt dużych lub zbyt małych wgłębień w ścianie. Nierównomierne gładzenie jest widoczne przy pracy ręcznej.

Zawodowcy, którzy profesjonalnie zajmują się pracami wykończeniowymi i na co dzień zajmują się gładzeniem ścian używają do tego szlifierek wysokoobrotowych zwanych żyrafami. Jest wiele rodzaju szlifierek do gipsu na rynku jednak najlepsze to takie, które umożliwiają długotrwałą pracę dzięki równomiernemu rozłożeniu ciężaru czyli takie w których silnik znajduje się na jednym końcu urządzenia a talerz ścierny na drugim. Dzięki takiej konstrukcji wyważenie urządzenia jest wygodne oraz pozwala na maksymalnie długą pracę.

Do takich narzędzi należą urządzenia jednej z najlepszych firm na rynku czyli FLEX’a. Żyrafy o doskonałych właściwościach oraz idealnym rozłożeniu masy idealnie sprawdzają się w pracach wykończeniowych. Stosunkowo lekka konstrukcja oraz niezawodność. Głowica urządzeń ma średnice 225 mm, a papier ścierny mocuje się na rzep. Dzięki zastosowaniu przegubu 2 osiowego, można swobodnie manewrować zarówno przy szlifowaniu ścian jak również sufitów.

System odsysania pyłu znajduje się na krawędziach talerza szlifierskiego. Talerz jest otoczony przez wieniec z włosia, co pozwala na wytworzenie szczelnej powierzchni zasysania szlifowanego pyłu. Cały pył transportowany jest przez giętki wąż do ramienia a potem giętkim wężem do odkurzacza przemysłowego np. Karcher NT 35 AP.

Dodatkową zaletą stosowania odkurzacza jest powstanie podciśnienia, które pozwala jeszcze płynniej prowadzić szlifierkę po powierzchni ściany, sufitu czy innej szlifowanej powierzchni.

Aby przekonać się i przetestować urządzenia do szlifowania ścian najlepiej skorzystać z oferty jednej z wielu wypożyczalni elektronarzędzi w Katowicach i własnymi rękami przetestować jego działanie.

Mocowanie krążków ściernych jest bardzo proste a ich wydajność dochodzi do 200 m2. Obsługa szlifierki jest bardzo prosta składa się ona z 1 przycisku on/off oraz z pokrętła, które pozwala płynnie regulować obroty.
 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń