Usuwanie graffiti

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Usuwanie graffiti

Sporo osób uważa, że graffiti wystarczy zamalować. Takie działanie jednak jest nie tylko bardzo nieekonomiczne, ale również szkodliwe. Dlaczego nieekonomiczne? Ponieważ aby zamalować graffiti bardzo często trzeba użyć kilku warstwa farby. Ponadto nie chroni to powierzchni przed kolejnym zamalowaniem, więc w razie kolejnych zniszczeń ponownie trzeba będzie nakładać kilka warstw farby. Ponadto jest to działanie szkodliwe dla malowanej powierzchni, gdyż, na przykład tynk, traci wówczas dostęp do powietrza, co powoduje jego degradację. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych usług usuwania graffiti.

Powierzchnie pokryte graffiti

To, czy usunięcie graffiti jest sprawą łatwą oraz w ogóle możliwą zależy od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest powierzchnia, na której zostało ono wykonane a drugim czas, jaki minął od jego powstania do jego czyszczenia.

Ogólnie rzecz biorąc najlepiej jest usuwać graffiti “na świeżo”, czyli tuż po jego powstaniu. Wynika to z tego, że niektóre substancje zawarte w sprayach czy markerach wodoodpornych wżerają się w powierzchnię i po pewnym czasie nawet po ich wyczyszczeniu pozostaje ślad (usuwa się barwa, ale samo miejsce pozostaje naznaczone).

Jakie znaczenie ma rodzaj powierzchni przy usuwaniu graffiti?

Najtrudniej jest wyczyścić powierzchnie delikatne, które nasiąkają. Należą do nich powierzchnie gładkie (takie jak: lamperie, laminaty, znaki drogowe, znaki reklamowe czy pleksiglas) oraz porowate (masy z tynku cementowo-wapiennego, wyprawy tynkarskie oraz powierzchnie wykończone farbą elewacyjną). W obu przypadkach istnieje możliwość całkowitego usunięcia graffiti, jest to jednak trudne zadanie. Bardzo często po bohomazach zostaje odbarwiony ślad. Co więcej do czyszczenia należy zabierać się w sposób profesjonalny. W przeciwnym razie można zniszczyć oczyszczaną nawierzchnię.

Stosunkowo łatwo jest natomiast usunąć graffiti z twardych powierzchni nie absorbujących. Należą do nich między innymi marmur, granit, klinkier, powierzchnie malowane przemysłowo (wagony kolejowe, przystanki, tramwaje) oraz szkło.

Nie tylko usuwanie, ale również ochrona

Usunięcie graffiti to jedna sprawa. Ale jak uchronić czyszczoną powierzchnię przed kolejnymi malowidłami i napisami? Oczywiście nie da się zapobiec ich powstawaniu. Można jednak użyć odpowiednich środków do zabezpieczenia oczyszczonej powierzchni w taki sposób, aby ponowne zmywanie było o wiele łatwiejsze.

Podejmując decyzję o zastosowaniu profesjonalnego, chemicznego zmywania graffiti nie należy obawiać się o środowisko, ani o bezpieczeństwo nawierzchni. Wszystkie używane środki chemiczne posiadają nie tylko pozytywną opinię Instytutu Ochrony Środowiska, ale również odpowiednie atesty PZH.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń