Wszystko o ozonowaniu

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Wszystko o ozonowaniu

Nie ulega najmniejszym nawet wątpliwościom, że procedura ozonowania bywa niekiedy bardzo pożyteczna. Pozwala ona dodatnio wpłynąć na swoje zdrowie oraz bliskich, a w dzisiejszych, pełnych drobnoustrojów, alergii i rozmaitych schorzeń czasach to bardzo ważna rzecz. Poniżej przedstawiamy pewne podstawowe kroki w trakcie przeprowadzania ozonowania – muszą być one podjęte, aby zapewnić jego właściwą jakość. Po nich łatwo rozpoznamy dobrą firmę – jeżeli jakaś ich odmawia lub stwierdza, że nie są do niczego przydatne, to mocno to podważa jej kompetencje. Być może wtedy należy wybrać inną.

Ozonowanie bardzo dobrze wpływa na nasz organizm, ale sam jego proces nie należy do najzdrowszych, a także negatywnie odbija się na wielu przedmiotach – przyśpiesza ich starzenie się. Czy to oznacza, że należy żegnać się z różnymi wartościowymi dla nas rzeczami? Absolutnie nie! Wystarczy jedynie dobrze zabezpieczyć pomieszczenie. Ma to kilka faz. W pierwszej kolejności wynosimy z niego wszystkie rośliny oraz zwierzęta (może poza, też zabezpieczonym, akwarium). Uszczelniamy wszystkie możliwe otwory wentylacyjne oraz inne miejsca, gdzie powietrze mogłoby wypływać. Elektronikę, meble oraz obrazy czy rzeźby należy wynieść z pokoju lub (ale to raczej jedynie w wypadku elektroniki i mebli) owinąć szczelnie folią, aby ozon się do nich nie dostał. Same osoby wykonujące usługę muszą pracować w maskach lub specjalnie do tego zaprojektowanych namiotach.

Następnie, gdy już wszystko zostało zabezpieczone, a domownicy poinformowani o tym, że nie wolno tam wchodzić, można rozpocząć właściwe ozonowanie. Do tego celu używa się specjalistycznych generatorów. Muszą one być na podwyższeniu, przez co ozon prawidłowo się rozejdzie. Zazwyczaj fachowcy mają je ze sobą, ale w przeciwnym wypadku można posłużyć się krzesłem czy stołem. Ich rozstaw zostawmy już fachowcom. Sama praca urządzenia może trwać nawet do dwunastu godzin (a nigdy praktycznie nie trwa mniej niż dziewięćdziesiąt minut), ale to zależy od rozmiarów pomieszczenia, stopnia skażenia oraz innych czynników. Przez pół godziny po zabiegu nie otwieramy okien, a potem wietrzymy przez około 20 minut.

Po samym ozonowaniu charakterystyczny zapach czy nawet mgła nie będzie znaczyły, że dalej pokój stwarza zagrożenie – utrzymają się one jeszcze przez jakiś czas. Jak można szybciej zrobić samo ozonowanie? Im więcej generatorów, tym szybciej ujrzymy efekty. Dobrze jest ozonować małe pomieszczenia jedno po drugim, a większe podzielić folią na partie do ozonowania.

Sam proces został mocno zautomatyzowany – maszyna sama wytwarza promieniowanie UV oraz wyładowania atmosferyczne, które to redukują tlen do postaci O2. Jeżeli pamiętamy o wspomnianych zasadach bezpieczeństwa, to całość na pewno nikomu nie zaszkodzi, a późniejsze efekty są bardzo użyteczne dla całej rodziny. Nie należy więc bać się ozonowania, a w razie niepewności zawsze można pogadać z profesjonalistami, aby ją w pełni rozwiać i móc z czystym sumieniem zamówić usługę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń