Wycinanie i wypełnianie bruzd w ścianach ceglanych i betonowych pod przewody i kable oraz wypełnianie pod tynkowanie

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Wycinanie i wypełnianie bruzd w ścianach ceglanych i betonowych pod przewody i kable oraz wypełnianie pod tynkowanie

W tym przewodniku omówimy proces wycinania bruzd w ścianach, w tym ścian z cegły i betonu za pomocą bruzdownicy do wycinania bruzd, a następnie, jak wprowadzić rurę i kable do rowka, a następnie ponownie napełnić go do tynkowania.

Ostrzeżenie: Aby wykonać prace elektryczne, musisz przestrzegać przepisów elektrycznych.

Wycinanie bruzd w ścianach to nie tylko kwestia umieszczania ich tam, gdzie chcesz w dowolny przypadkowy sposób. Istnieją wytyczne, których należy przestrzegać, aby instalacja kabli elektrycznych była jak najbardziej bezpieczna dla Ciebie i innych osób wchodzących do Twojego domu. Warto w tym miejscu zauważyć, że jeśli szukasz ścian do instalacji nowego obwodu, to praca ta może być objęta częścią P przepisów budowlanych – zobacz nasz projekt, aby uzyskać więcej informacji.

- Pionowe bruzdy nie powinny być głębsze niż jedna trzecia całkowitej grubości ściany
- W ścianie ubytku pionowe bruzdy nie powinny być głębsze niż jedna trzecia grubości przewodów, w której są umieszczane
- Żadnych bruzd, poziomych ani pionowych, nie należy wykonywać tyłem do siebie
- Bruzdy poziome nie powinny być głębsze niż jedna szósta grubości ściany
- W ścianie szczeliny bruzdy poziome nie powinny być głębsze niż jedna szósta grubości skóry, w której się znajdują
- Pościgi muszą przebiegać od a do b w linii prostej, a pościgi ukośne nie powinny być stosowane

Zdrowy rozsądek – jeśli bruzda jest zbyt głęboki, pogorszy stabilność ściany. Jeśli bruzdy są plecami do siebie, czyli z jednej i drugiej strony ściany to praktycznie nie ma w tym miejscu ściany! Należy zawsze pamiętać, że osoba wykonująca prace elektryczne może nie być tą samą osobą, która chce powiesić obraz na tej ścianie lub umieścić w nim właz lub okno. Dlatego wszystkie oprawy powinny być rozsądnie rozmieszczone, aby dać każdemu szansę sprawdzenia, gdzie się znajdują w odniesieniu do świateł, przełączników, gniazdek i punktów urządzeń.

Jak ciąć ścianę?

Wycinanie bruzd to prosta praca, a większość elektryków posiada narzędzie do ich wykonania. Narzędzie to widoczne na poniższym obrazku to w zasadzie szlifierka kątowa z dwoma równoległymi ostrzami.

Głębokość ostrzy można dowolnie ustawić. Wąż do odkurzacza podłączony do końca i gotowe. Nadal są zakurzone, nawet z odkurzaczem, ale zaoszczędzony czas jest wart późniejszego sprzątania.

Upewnij się, że ustawiłeś głębokość cięcia na nieco większą niż głębokość przewodu, który będziesz prowadzić w pościgu, aby umożliwić wypełnienie górnej części przewodu, gdy zostanie zamocowany.

Możesz też łatwiej, aby utrzymać prostą linię pościgu, zaznaczyć swoje linie ołówkiem na ścianie, abyś mógł za nimi podążać.

Jak zawsze, zawsze myśl o bezpieczeństwie – zanim zaczniesz, upewnij się, że nosisz okulary ochronne i rękawice.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń