Zielona ściana czyli ściana z mchem krok po kroku

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Zielona ściana czyli ściana z mchem krok po kroku

Zielona ściana krok po kroku

Dowiedz się, jak realizujemy zamówienia i jak wygląda proces tworzenia ogrodów wertykalnych krok po kroku! Poznaj pięć kroków do sukcesu.
Realizacja zleceń z Green Walls – ściany z mchem – składa się on z 5 głównych kroków. Najpierw otrzymujemy zapytanie ofertowe i omawiamy wstępny projekt z klientem. Następnie przygotowujemy ofertę i podpisujemy umowę. Później opracowujemy indywidualny projekt, który odpowiada wcześniejszym założeniom. Ostatnie dwa kroki to instalacja i konserwacja.

  1. Przeprowadzenie wstępnych projektów

Po otrzymaniu zapytania ustalamy z klientem kilka podstawowych kwestii. Wstępne założenia są przydatne do przygotowania przybliżonego kosztorysu. Wiele elementów wpływa na ostateczną cenę usługi. Najważniejsza jest oczywiście szerokość i wysokość zielonej ściany, ale lista jest długa.

Dowiadujemy się, gdzie stworzyć wertykalny ogród i jak dokładnie wygląda wybrana ściana. Zawsze pytamy klienta o warunki kanalizacyjne m.in. czy można wykonać połączenia odpływowe i wodne. Jeśli nie, to nie jest problem, przygotujemy system nawadniający w obiegu zamkniętym. Interesują nas również warunki oświetleniowe – dlatego dbamy o to, aby lampy sufitowe można było zamontować w odpowiedniej odległości od ściany (ok. 1,5 metra). Takie pozornie nieistotne szczegóły są bardzo ważne, jeśli chcemy przygotować ofertę.

https://greenwalls.com.pl/
  1. Kolejne kroki w realizacji zielonej ściany z mchu

Na podstawie otrzymanych danych możemy złożyć klientowi konkretną ofertę. Po zaakceptowaniu kosztorysu podpisujemy umowę. Na tym etapie znamy już wstępny termin wdrożenia i warunki współpracy. Zwykle udaje nam się postawić mur po około miesiącu po zapłaceniu pierwszej raty.

Nie tylko my mamy obowiązki – inwestor musi również spełnić kluczowe warunki. Jeśli nie zostaną spełnione, nie będziemy mogli właściwie wykonywać naszej pracy. Przede wszystkim klient musi upewnić się, że ściana nadaje się do przekształcenia w wertykalny ogród. To między innymi odpowiednia nośność, warstwa hydroizolacyjna oraz łatwy dostęp do gniazdka. Inwestor musi również potwierdzić, że będziemy w stanie zamontować oświetlenie i zobowiązuje się do załatwienia kilku spraw z wyprzedzeniem. Dotyczy to zarówno demontażu listew, jak i zapewnienia podstawowej infrastruktury systemu nawadniającego.

  1. Stworzenie indywidualnego projektu zielonej ściany z mchu

Dopiero po dopełnieniu wszystkich formalności możemy przystąpić do właściwej kreatywnej części pracy, czyli projektowania. Przygotowujemy od podstaw koncepcję zielonej ściany, dobieramy różne rośliny i układamy niepowtarzalną kompozycję. Zazwyczaj bierzemy pod uwagę wytyczne klienta, inspiracje i wybrane gatunki. Jeśli mamy wolną rękę to chętnie podpowiemy kilka sugestii – nasze aranżacje ogranicza tylko nasza wyobraźnia i zestaw gatunków sprawdzonych na zielonych ścianach (bardziej standardowe rośliny z pierwszej grupy cenowej i bardziej wyszukane gatunki z drugiej grupy cenowej ).

  1. Instalacja ściany z mchu w domu

Oferujemy kompleksową obsługę. Dostarczamy nie tylko rozwiązania systemowe, ale także instalujemy wcześniej przygotowane kompozycje. Dlatego po zatwierdzeniu projektu przez klienta i wyznaczeniu dogodnego dla obu stron terminu, nasz zespół montażowy jest obecny na miejscu. W przypadku większych wdrożeń projekt rozpoczynamy odpowiednio wcześniej. Najpierw przygotowujemy całą konstrukcję i dopiero tuż przed ukończeniem budowy zapinamy wszystko i wsadzamy wybrane rośliny do kieszeni. Dzięki temu rośliny są świeże i doskonale prezentują się tuż przed zakończeniem inwestycji.

  1. Utrzymanie roślin, pielęgnajca

Choć może się wydawać, że nasza praca kończy się wraz z instalacją, przed nami jeszcze jedno ważne zadanie. Ponieważ chcemy, aby nasi klienci byli w pełni zadowoleni z naszych ogrodów, zawsze podkreślamy wagę pielęgnacji roślin. Dobrze utrzymana, regularnie konserwowana i pielęgnowana ściana pozostanie w idealnym stanie przez lata.
Pierwszą pielęgnację przeprowadzamy po miesiącu od posadzenia kwiatów. Sprawdzamy, jak rośliny radzą sobie w nowym miejscu – czy już się ukorzeniły, sprawdzamy nowe pędy i czy jest odpowiednia ilość wody.
Na życzenie klienta kontynuujemy pielęgnację ogrodu wertykalnego. W takim przypadku przyjeżdżamy raz w miesiącu – sprawdzamy system nawadniający, czyścimy filtry, dbamy o rośliny. Zazwyczaj wystarczy je przyciąć i wyczyścić. Od czasu do czasu stosujemy nawozy i opryski prewencyjne. Jeśli któraś z roślin nie może rosnąć w danych warunkach, wymieniamy je na nowe. Koszt utrzymania liczony jest na 1 m2 zielonej ściany. Oczywiście nie są to wydatki obowiązkowe – jeśli klient woli, może to zrobić sam. Najważniejsze to minimalnie dbać o rośliny i dać ogrodowi trochę czasu, wtedy odwdzięczy się pięknym wyglądem!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń