Przewodnik – jak najskuteczniej osuszyć podłogę.

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Przewodnik – jak najskuteczniej osuszyć podłogę.

Suszenie podłogi, która została zalana lub uszkodzona przez wodę, może być procesem długotrwałym. Może to również powodować niedogodności, ponieważ może wiązać się z całkowitym uszczelnieniem pomieszczenia, co oznacza konieczność zmiany miejsca przez mieszkańców.
W przypadku każdej firmy lub domu, które ucierpiały z powodu powodzi lub zalania, zmiana lokalizacji może być kosztowna. Koszt ten spada albo na rezydenta, właściciela firmy, albo na firmę ubezpieczeniową. Im szybciej posadzkę można wysuszyć, tym lepiej dla każdego, kto ponosi koszty i dla tego, kto został przemieszczony.
Chociaż możliwe jest naturalne wyschnięcie podłogi, nie jest to zbyt skuteczne. Na szczęście dostępny jest sprzęt, który przyspieszy proces suszenia.
Niezależnie od tego, czy na podłogę miała wpływ powódź, pęknięte rury, wycieki czy inne uszkodzenia spowodowane przez wodę, należy ją jak najszybciej wysuszyć. Jaki jest więc najskuteczniejszy sposób suszenia podłogi?


Usuń wodę
Pierwszym krokiem podczas suszenia podłogi jest usunięcie jak największej ilości wody. Może to wymagać wypompowania go za pomocą specjalistycznego sprzętu w zależności od głębokości. Po wypompowaniu wody możesz wchłonąć więcej wody za pomocą gąbek, mopów i różnych innych metod. pompa do wody. Odkurzacze wodne, ściągaczki do wody, mopy, ścierki, gąbki to wszystko narządzie, które pomogą w pozbyciu się wody.

Gdy tylko usuniesz jak najwięcej wody z powierzchni, będziesz musiał wysuszyć podłogę.
Jeśli to możliwe, wszelkie pokrycia podłogowe, takie jak dywaniki, maty i wykładziny, należy usunąć, aby przyspieszyć schnięcie.
Możliwe jest wysuszenie dywanu i ponowne jego użycie, jeśli uszkodzenie przez wodę nie jest zbyt poważne. Jeśli woda powodziowa jest zanieczyszczona, dywan będzie wymagał profesjonalnego czyszczenia przed ponownym użyciem. Po prostu zastąpienie go może być łatwiejsze i prawdopodobnie tańsze.
Jeśli nie jesteś pewien, czy woda powodziowa jest zanieczyszczona, mimo to zdezynfekuj dywan, ponieważ wszelkie zarodniki pozostawione w wodzie mogą być szkodliwe dla twojego zdrowia.
Przed położeniem nowego dywanu lub podłogi należy upewnić się, że podłoga jest całkowicie wysuszona. Jeśli podłoga nadal jest wilgotna, może to spowodować podniesienie się dywanu lub wypaczenie podłogi.
Istnieje również ryzyko powstania pleśni lub pleśni, jeśli podłoga nie zostanie całkowicie wysuszona. Nieleczone może to powodować problemy z oddychaniem, a także potencjalnie powodować długotrwałe uszkodzenie struktury.

Suszenie ngorącym powietrzem.
Ciepłe powietrze zatrzymuje więcej wilgoci niż zimne, więc ogrzanie mokrej powierzchni spowoduje jej szybsze wyschnięcie.
Suszenie podłogi za pomocą suszenia termicznego może być trudne. Gorące powietrze unosi się, więc użycie grzejnika może wiązać się z koniecznością ogrzania całego pomieszczenia, zanim podłoga zacznie wysychać. Może to zająć dużo czasu i nie jest najbardziej efektywnym wykorzystaniem energii.
Ponadto, gdy ciepłe powietrze zacznie chłodzić, para wodna skropli się i ponownie zamieni w ciecz. Jeśli ciepłe powietrze nie ma dokąd uciec, kondensacja opadnie i powróci na mokrą podłogę.
Korzystanie z wentylatora pomoże rozprowadzić gorące powietrze po pomieszczeniu. Zapewnienie dobrej wentylacji pomieszczenia pozwoli na ucieczkę wilgotnego powietrza. Alternatywnie można zastosować grzejnik w połączeniu z osuszaczem, który zbierze wilgoć z powietrza i zastąpi ją suchym powietrzem.
Zaleca się przesuwanie sprzętu po pomieszczeniu w regularnych odstępach czasu, ponieważ grzejniki najpierw osuszą najbliższy obszar. Może to spowodować, że najbardziej oddalone obszary nie zostaną wysuszone.

Osuszacze
Osuszacze działają na zasadzie usuwania wilgoci z powietrza i zastępowania jej suchym powietrzem. W połączeniu z wentylatorami i grzejnikami mogą przyspieszyć wysychanie podłogi.
Problem z używaniem osuszacza do osuszania podłogi polega na tym, że będzie on zbierał wilgoć z całego pomieszczenia, a nie tylko z mokrej powierzchni. Oznacza to, że proces potrwa dłużej. Oznacza to również, że pomieszczenie musi być uszczelnione, aby nie dopuścić do wprowadzenia dodatkowej wilgoci.

Problemy z tradycyjnymi metodami
Problem z tradycyjnym sprzętem do suszenia polega na tym, że suszące powietrze nie koncentruje się na wilgotnym obszarze. Chociaż użycie tego sprzętu wysuszy obszar szybciej niż pozostawienie go do wyschnięcia w naturalny sposób, nadal zajmuje to dużo czasu.
Podczas suszenia podłogi tymi metodami zwykle trzeba uszczelnić pomieszczenie, co oznacza, że ​​nie można w nim pracować. Może to być bardzo niewygodne, zwłaszcza dla firm. Usunięcie i przechowywanie mebli lub wyposażenia podczas suszenia podłogi w pomieszczeniu może również wiązać się z kosztami.
W jaki sposób osuszacze pod podłogowe przyspieszają suszenie podłogi?
Współpracuje on z istniejącymi urządzeniami do suszenia na gorąco i osuszania, aby zwiększyć wydajność i przyspieszyć suszenie mokrych obszarów, takich jak podłogi.
Tego typu osuszacze są ze sobą połączone, aby pokryć mokrą powierzchnię. Możesz użyć tylu, ile potrzeba, aby pokryć cały obszar. Wentylatory, grzejniki i osuszacze są następnie podłączane do jednostek, a suszące powietrze jest równomiernie rozprowadzane po podłodze.
Ponieważ urządzenia tworzą mikroklimat pod podłogą, suszenie jest ukierunkowane. Oznacza to, że nie trzeba ogrzewać ani osuszać całego pomieszczenia, aby wysuszyć podłogę. To znacznie przyspiesza proces suszenia. W rzeczywistości testy dowiodły, że użycie systemu wysuszy podłogę do trzech razy szybciej niż przy użyciu samych tradycyjnych metod.

Osuszanie pod posadzkowe jest znacznie bardziej energooszczędny niż stosowanie samych innych metod suszenia, dzięki czemu jest korzystniejszy dla środowiska i oszczędza koszty.
Osuszacze pod podłogowe są również wyjątkowo wytrzymałe, więc można po nich chodzić podczas procesu suszenia. Suszenie odbywa się pod urządzeniami, więc nie ma to wpływu na resztę pomieszczenia. Możesz umieścić meble na górze jednostek i kontynuować pracę, gdy podłoga wyschnie poniżej. Powoduje to mniej zakłóceń w biznesie niż konieczność przeprowadzki, gdy podłoga wysycha lub konieczność płacenia za usunięcie i przechowywanie mebli.
Oznacza to również, że w przypadku konieczności naprawy innych obszarów pomieszczenia, wykonawcy mogą je wykonać bez konieczności czekania na wyschnięcie podłogi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń