MYJKI CIŚNIENIOWE Z ZIMNĄ LUB MYJKI Z GRZANIEM WODY: JAK WYBRAĆ? KUPIĆ CZY WYNAJĄĆ?

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

MYJKI CIŚNIENIOWE Z ZIMNĄ LUB MYJKI Z GRZANIEM WODY: JAK WYBRAĆ? KUPIĆ CZY WYNAJĄĆ?

Wybór myjki ciśnieniowej, jak w przypadku każdej maszyny, jest związany z celem, w jakim jest używana, ale także ze sposobem, w jaki jest używana. Zrozumienie tych dwóch czynników jest bardzo przydatne, aby dokonać właściwego zakupu lub wynajmu podobnie jak przy wyborze samochodu.
Pierwszy, ważny podział w tym przypadku ma miejsce na myjki ciśnieniowe na zimną wodę i myjki ciśnieniowe na gorącą wodę czyli myjki ciśnieniowe z grzaniem wody.


Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że największą różnicą między nimi jest rodzaj usuwanego brudu i szybkość, z jaką jest usuwany.
Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę mają przede wszystkim tę wielką zaletę, że skutecznie i szybko się odtłuszczają, np. doskonale czyszczą w krótkim czasie zaolejone elementy mechaniczne, silniki oraz powierzchnie zabrudzone olejem lub smarem.
Myjki ciśnieniowe na wodę zimną mają inne zalety: istnieją na przykład bardzo kompaktowe i poręczne modele, które można przechowywać w niewielkich przestrzeniach, takich jak magazyn, i używać w razie potrzeby, ale z pewnością większą zaletą jest cena zakupu i konserwacji, która jest ogólnie niższy niż myjki ciśnieniowe z gorącą wodą.
W wielu przypadkach przy użyciu obu typów myjek ciśnieniowych możemy uzyskać ten sam wynik, różnica polega na sposobie uzyskania tego wyniku.

RÓŻNICE MIĘDZY MYJKAMI CIŚNIENIOWYMI Z CIEPŁĄ WODĄ (MYJKI Z GRZANIEM WODY) I ZIMNĄ WODĄ
Myjki ciśnieniowe na wodę zimną wykorzystują głównie ciśnienie wody uzyskiwane za pomocą pomp tłokowych zasilanych z silnika: im wyższa moc silnika, tym wyższe ciśnienie, tym skuteczniejsze będzie mycie.
Zastosowanie wysoce funkcjonalnych dysz i detergentów chemicznych, które pomagają rozbijać brud i inkrustacje, przyczynia się do uzyskania lepszych wyników.

Z drugiej strony myjki ciśnieniowe z gorącą wodą zawierają wężownicę, która jest w stanie ogrzać wodę pompowaną przez tłoki i sprawić, że wydostanie się ona z dysz w temperaturze, która rozpuszcza tłuszcze i oleje pochodzące z węglowodorów lub związków roślinnych i zwierzęcych początek.

Woda o wysokiej temperaturze, a także para wytwarzana przez niektóre modele, w rzeczywistości ułatwia rozpuszczanie tłustych zabrudzeń, nawet bez dodatku detergentów i środków czyszczących.


KOSZTY, ZUŻYCIE I ŚRODOWISKO
Łatwo zauważyć, że myjka ciśnieniowa z gorącą wodą może czyścić dokładniej niż myjka ciśnieniowa z zimną wodą, ale nie zawsze jest to korzystne. Na przykład niektóre powierzchnie z tworzyw sztucznych lub niektóre farby nie wytrzymują wysokich temperatur i mogą zostać uszkodzone przez mycie gorącą wodą.
Należy również przeprowadzić analizę kosztów i korzyści, zarówno dla wyższych kosztów zakupu myjki ciśnieniowej na wodę gorącą, jak i dla wyższych kosztów eksploatacji myjki ciśnieniowej na wodę zimną.
Do podgrzewania wody potrzeba więcej energii, ale pozwala to uniknąć stosowania chemikaliów, które mogą wpływać na środowisko.


Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę są dobrym wyborem, jeśli jesteśmy szczególnie wrażliwi na kwestie środowiskowe. Co więcej, jeśli korzystanie jest częste, koszt zakupu zwraca się dzięki oszczędności na detergentach (często drogich) i nie zapominaj, że zawsze można go używać w trybie zimnej wody.


WYBIERZ W ZALEŻNOŚCI OD TWOJEGO ZASTOSOWANIA
Pod wieloma względami wybór między myjką ciśnieniową z zimną lub gorącą wodą jest wymuszony rezultatem i sposobem jej wykorzystania.

Weźmy kilka przykładów.
Jeśli musisz przeprowadzić konserwację w ciągu kilku minut, wyczyścić nasmarowane koła zębate, a następnie włożyć je z powrotem do układu mechanicznego, z pewnością potrzebujesz gorącej wody: zimna woda jest nieskuteczna w przypadku smaru, ponieważ może jedynie rozproszyć uwodornione mikrocząsteczki, które tworzą olej i tłuszcz, ale nie może ich szybko i dokładnie usunąć z powierzchni.
Jeśli natomiast chcesz wyczyścić swoje podwórko z błota przed imprezą z przyjaciółmi lub umyć krzesła ogrodowe po burzy, możesz śmiało zdecydować się na myjkę ciśnieniową z zimną wodą.
Jeśli masz dużą przestrzeń warsztatową, nie będziesz miał problemu z myjką ciśnieniową na wodę gorącą, ale jeśli musisz zbliżyć się do przedmiotu na małej przestrzeni, lepiej skorzystać z poręczniejszej myjki ciśnieniowej z zimną wodą.


Na koniec nie zapominaj, że gorąca woda i para, które wytwarza, mogą być denerwujące, jeśli znajdziesz się w ograniczonej przestrzeni.

MYJKA CIŚNIENIOWA Z ZIMNĄ LUB GORĄCĄ WODĄ: ZALETY I WADY

Podsumowując, oto porównanie zalet i wad w stosowaniu obu typów myjek ciśnieniowych.
Myjki ciśnieniowe na zimną wodę są tańsze i wymagają mniej konserwacji. Zamiast tego wymagają dodania detergentów chemicznych, zużywają więcej wody i dłużej pracują.

Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę są bardziej skuteczne w usuwaniu brudu spowodowanego tłuszczem i olejem, dzięki czemu można umyć w krótszym czasie i zużywając mniej wody, ciśnienia i detergentów. Z drugiej strony wymagają częstszej konserwacji, zużywają więcej energii i mają wyższy koszt zakupu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń