Co to jest wertykulator do trawnika i jak go używać

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Co to jest wertykulator do trawnika i jak go używać

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym jest wertykulator do trawnika i jak go używać, zapoznaj się z naszym przewodnikiem.

Co to jest wertykulator do trawnika?
Spulchniacz trawnika, czasami określany jako , to narzędzie ogrodowe przeznaczone do przecinania gleby, pomagające w usuwaniu martwego mchu i innych zanieczyszczeń, takich jak ścinki trawy. Tnące narzędzie, zasilane elektrycznie lub spalinowo, pomaga również napowietrzać glebę, czyniąc ją zdrowszą, wolną od chwastów i trwalszą.
Konsekwencje braku napowietrzania czyli aeracji trawnika i wykonywania innych prac konserwacyjnych mogą być katastrofalne. Jeśli na powierzchni trawnika usiądą martwe ścinki trawy i mech, mogą one zapobiec przedostawaniu się wody deszczowej głęboko pod ziemię, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Większość wody i wilgoci pozostanie na wierzchu, sprawiając, że trawnik jest przemoczony i wygląda na bardzo żałosnego. Warstwa martwej trawy, która znajduje się na trawniku, jest czasami nazywana „strzechą”, co wyjaśnia odniesienie do wertykulacji. Nadmiar wilgoci może również sprzyjać większemu wzrostowi mchu, co jeszcze bardziej pogarsza problem.

Jak używać wertykulatora do trawnika
Teraz już wiesz, czym właściwie jest wertykulator do trawnika, więc przyjrzyjmy się kilku najważniejszym wskazówkom, jak najlepiej wykorzystać nowe narzędzie ogrodnicze.
Usuń wszelkie zanieczyszczenia z trawnika i zastosuj środek do zabijania mchu, usuń martwy mech przed wertykulacją
Kilka tygodni przed planowanym użyciem wertykulatora trawnika sprawdź trawnik pod kątem obecności żywych mchów lub gruzu. Musisz się tego pozbyć, zanim zrobisz cokolwiek innego. Używając dobrego środka przeciw mchowi, rozprowadź go na trawniku zgodnie z instrukcjami. To bardzo ważny krok, ponieważ nie chcesz rozprzestrzeniać unoszących się w powietrzu zarodników żywego mchu po całym ogrodzie za pomocą wertykulatora, zachęcając do epidemii mchu!

Wynajem wertykulatora Katowice, Mikołów.


Koś trawnik na niskim poziomie
Gdy masz pewność, że mech obumarł (powinien wyglądać na czarny lub brązowy i suchy), skoś trawnik w suchy dzień, z kosiarką ustawioną na niskim ustawieniu. Wykonanie tego przed użyciem wertykulatora oznacza, że ​​możesz zbierać skoszoną trawę jednocześnie po zakończeniu pracy, zanim zdąży się wyrządzić jakąkolwiek szkodę.

Wertykuluj trawnik na wysokim ustawieniu ostrza
Zacznij od wertykulatora trawnika na wysokim ustawieniu i kilkakrotnie przejedź powierzchnię. Następnie powtórz proces pod różnymi kątami, ale zmniejsz ostrość ustawień przy każdym przejściu.
Rozsyp wierzchnią warstwę gleby i nasion traw, aby zakończyć
Opcjonalnie możesz dodać trochę nasion trawy pod koniec procesu, świetny pomysł, jeśli trawnik wygląda na zmęczony. Następnie należy przykryć nasiona mieszaniną drobnego kompostu i ostrego piasku, aby chronić je podczas kiełkowania. Przy odrobinie czasu Twoja trawa będzie wyglądać jak nowa za mniej więcej tydzień.

Kiedy używać wertykulatora do trawnika
Idealny czas na wertykulację trawnika może się różnić w zależności od lokalizacji i pogody, ale z punktu widzenia orientacji, najlepszym momentem jest najbardziej obfity wzrost trawy. Ten sezon wegetacyjny przypada zwykle na jesień lub późną wiosnę. Jeśli chodzi o częstotliwość, zwykle wystarczy raz w roku lub częściej, jeśli trawnik jest w złym stanie i obficie porasta mech. Wertykulacja trawnika może mieć negatywny wpływ na trawę i korzenie, dlatego zawsze należy zachować szczególną ostrożność.

Czy są jakieś alternatywne narzędzia?
Podczas wertykulacji trawnika istnieją inne narzędzia, których można użyć, aby uzyskać podobny, jeśli nie identyczny wynik. Prosta grabie ogrodowa to najpopularniejsza alternatywa wertykulatora, pozwalająca kontrolować nacisk wywierany na trawnik za pomocą lżejszego narzędzia.
W zależności od wielkości trawnika możesz użyć małej pacy do usunięcia gruzu i widelca, aby wspomóc napowietrzenie gleby. Na rynku dostępnych jest również wiele połączonych narzędzi, które zawierają wertykulator i aerator, co pozwala na wybór między tymi dwiema funkcjami. Jeśli chcesz tylko napowietrzać, wypróbuj parę kolców na sprężynach do trawnika.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń