Jak pozbyć się mchu z mojej kostki brukowej?

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Jak pozbyć się mchu z mojej kostki brukowej?

Mech będzie rosnąć na prawie każdej powierzchni w odpowiednich warunkach. Z biegiem czasu unoszące się w powietrzu cząsteczki, takie jak kurz i brud, połączą się z piaskiem w stawach, tworząc idealne miejsce do rozwoju mchu. Zacienione miejsca, wilgotne warunki, wilgotne obszary i okresy długotrwałej mokrej pogody przyspieszą wzrost. Najlepszym sposobem na pozbycie się mchu jest wczesne jego usuwanie.


Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby ograniczyć wzrost mchu:
1. Utrzymuj patio w czystości. Nie pozwól, aby gromadził się brud, liście, ściółka lub gruz. Co tydzień czyść powierzchnię miotłą lub dmuchawą.
2. Utrzymuj taras, podjazd, kostkę w suchości. Jak najszybciej usuń stojącą wodę miotłą lub dmuchawą, szczególnie obszary, które pozostają zacienione i nie są wystawione na działanie słońca. Napraw wszystkie niskie obszary, aby woda spłynęła.
3. Szybko usuń nowy mech. Jak tylko zaczniesz widzieć zielonkawy wzrost, usuń go. Jeśli nie zostanie sprawdzony, będzie szybko rosnąć i zakorzenić się we wspólnym piasku. Gdy to nastąpi, usunięcie jest znacznie trudniejsze i bardziej czasochłonne. Wtedy proces usuwania mchu może wpłynąć na piasek i trzeba będzie zasypać nowy piasek do spoinowania.
Jeśli zauważysz trochę mchu na swoim trudnym terenie, często możesz sam to kontrolować. Twoim celem jest usunięcie mchu z powierzchni bez wpływu na polimerowy piasek w spoinach. Aby zmniejszyć uszkodzenia piasku do spoinowania, należy wykonać to zadanie w dniu, w którym powierzchnia jest sucha, a piasek jest twardy.


Wykonaj następujące kroki:
1. Za pomocą sztywnej miotły zmiataj mech ze spoin i kostki brukowej. Mniejsza szczotka do szorowania może być używana w ciasnych narożnikach lub mniejszych obszarach. Zamiataj lub zdmuchnij wszystkie zanieczyszczenia z powierzchni i wyrzuć je.
2. Jeśli nadal widzisz ślady mchu, wymieszaj 10-15% roztwór wybielacza i wody w wiadrze. Wylej go na dotknięte obszary i poruszaj sztywną miotłą. W niektórych przypadkach może być konieczne użycie szczotki z twardym włosiem do spoin, ale należy uważać, aby nie poruszyć piasku do spoin.
3. Wypłucz cały obszar świeżą wodą i pozostaw do wyschnięcia.
Najlepszym sposobem kontrolowania mchu na układarkach jest utrzymywanie ich w czystości, suchości i mycie ich kilka razy w sezonie. Możesz je regularnie leczyć za pomocą 10-15% roztworu wybielacza jako środka zapobiegawczego.
Chociaż uszczelnienie kostki brukowej nie zapobiegnie powstawaniu mchu, może ograniczyć ilość wilgoci w kostce i fugach. Spowolni to wzrost mchu i znacznie ułatwi utrzymanie czystości i pozbycie się mchu. Pozbądź się mchu już dziś!
Jeśli masz na kostce brukowej znaczną ilość mchu, może to być praca dla profesjonalisty. Z przyjemnością spotkamy się z Tobą i omówimy oferowane przez nas rozwiązania. Kliknij tutaj, aby umówić się na bezpłatną wycenę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń