Jak prać/ czyścić tapicerkę samochodową?

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Jak prać/ czyścić tapicerkę samochodową?

Wiele firm ostatnimi czasy zaczyna świadczyć usługi prania tapicerki samochodowej. Jest to zarówno podyktowane coraz większą ilością samochodów jak również coraz większą świadomością związaną z ogromną ilością wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń (organicznych, nieorganicznych, plam) znajdujących się w środkach lokomocji.

Już sama nazwa pranie wprowadza każdego w błąd gdyż z praniem proces czyszczenie tapicerki nie ma nic wspólnego. Pranie to proces, w którym cały obiekt tekstylny jest zamaczany w wodzie z detergentami. W przypadku tapicerki samochodowej jest to raczej niemożliwe. Zatem jak poprawnie CZYŚCIĆ tapicerkę samochodową.

1. Czyszczenie powinniśmy przeprowadzać tylko na dworze lub w pomieszczeniu o dużym nasłonecznieniu i co ważniejsze z dostępem “do wiatru”.

2. Nigdy nie należy czyścić tapicerki w pośpiechu! Pośpiech w tym wypadku kończy się zazwyczaj zostawieniem tapicerki wilgotnej do wyschnięcia w zamkniętym samochodzie co jest niepoprawne.

3. Proces czyszczenie powinien przebiegać następująco:

 1. Należy przygotować samochód –
  1. wyciągnąć wszystko ze środka
  2. dokładnie poodkurzać
  3. otworzyć wszystkie drzwi oraz okna
 2. Przygotować odkurzacz z wodą z rozpuszczonym detergentem (ciepłą (woda powinna mieć ok. 55 stopni) )
 3. Włączyć spryskiwacz oraz odkurzacz (obie funkcje na raz) dla odkurzacz Karcher Puzzi i szybkimi ruchami rozpylać i zbierać chemię z wodą
 4. Po zakończeniu mycia wstępnego należy jeszcze raz wizualnie poszukać ewentualnych plam, które pozostały i rozpylić na nie detergent, odczekać 5-10 minut i odessać odkurzaczem rozpuszczony brud z wodą.
 5. Następnie należy jeszcze raz używając funkcji odkurzacza zebrać pozostałą wodę z brudem aby maksymalnie osuszyć tapicerkę
 6. Proces utrwalania – płukanie. Używając spryskiwacza należy rozpylić samą ciepłą (55 stopni) wodę jednocześnie zbierając ją odkurzaczem aż do suchości. Zrobienie tej czynności pomoże w zebraniu pozostałej ilości brudu z powierzchni oraz utrwali efekt czystości
 7. Suszenie – czyli najważniejsza część procesu mycia samochodu. O ile to możliwe należy użyć wentylatora aby poruszające powietrze maksymalnie przyśpieszyło proces suszenia. Wiatraki należy nakierować na mokre fotele i tak długo trzymać we wnętrzu samochodu aż tapicerka będzie sucha.
 8. Pierwsza jazda powinna się dobyć z otwartymi szybami aby pęd powietrza oraz przeciąć wyciągnął pozostałą ilość wilgoci

Nie masz warunków do wyprania tapicerki? Nie masz czasu na czyszczenie? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Oferujemy auto zastępcze na czas prania oraz dajemy gwarancję że auto będzie czyste i SUCHE!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń