Jaki jest cel rynien w moim domu?

✅ Pranie dywanów Katowice oraz czyszczenie wykładzin. Nasza firma to również możliwość wynajmu odkurzacza piorącego do samodzielnego prania oraz wynajmu myjek ciśnieniowych Karcher do czyszczenie kostki brukowej elewacji oraz wielu innych. W naszej firmie wynajmiesz myjkę spalinową 280 Bar!

Jaki jest cel rynien w moim domu?

Nasza firma zajmuje się czyszczeniem rynien oraz dachów od kilku lat. W tym czasie zetknęliśmy się z wieloma pytaniami o rynny i konieczność ich czyszczenia. Nie przeszkadza nam to jednak, jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie i zawsze chętnie dzielimy się wiedzą, którą posiadamy z naszymi klientami. Zrozumienie tego, co robimy, jest pomocne dla nas wszystkich, a dobra komunikacja jest ważna. Jeśli kiedykolwiek będziesz mieć pytanie, nie wahaj się zapytać. Bez zbędnych ceregieli odpowiedź na nasze ostatnie pytanie: czy rynny są konieczne i jak często je należy czyścić?

Czy rynny są rzeczywiście potrzebne? Osoby nowe w posiadaniu domów i ich utrzymaniu mogą zastanawiać się, czy rynny są absolutnie niezbędnym elementem elewacji ich domów, czy tylko jakimś elementem dekoracyjnym. Chociaż prawdą jest, że profesjonalnie zainstalowane rynny tworzą wyraźną, czystą krawędź wokół linii dachu domu, ich głównym celem nie jest zwykła dekoracja.

Wykonawcy instalują system rynnowy w każdym nowym domu, który budują, ponieważ jego zadanie – odprowadzanie wody deszczowej i burzowej z dachu z dala od fundamentów domu – jest niezbędne dla dobrego stanu konstrukcji domu. Oznacza to, że rynna jest utrzymywana w czystości i wolna od zanieczyszczeń.

Trochę wody jeszcze nikomu nie zaszkodziło, prawda? Bez względu na to, jak delikatnie deszcz pada na dach, woda gromadzi się podczas spływania i tworzy potężną falę, która, jeśli nie zostanie odwrócona, może wbić ziemię obok fundamentu – a woda i fundamenty nie mieszają się. Woda uderzająca wzdłuż linii fundamentu powoduje erozję gleby i może spływać wzdłuż fundamentu, zwiększając ryzyko nieszczelności piwnicy i niestabilności konstrukcji.


Rynny, które bezpiecznie odprowadzają wodę deszczową, nie tylko chronią Twój dom. Chronią także Twoje podwórko i okolicę. Bez w pełni funkcjonujących rynien i rur spustowych kontrolujących spływ w bezpieczny sposób, woda deszczowa może przeciąć ścieżki na podwórku, a także na podwórku sąsiada, tworząc rowy, gromadząc się na nisko położonych obszarach, a nawet zabijając trawniki, kwiaty i inną roślinność.

Utrzymanie drożnego systemu rynnowego chroni dom przed zalaniem. Jeśli nie wyczyścisz systemu rynnowego, narażasz się na problemy, ponieważ zatkane rynny mogą być prawie tak samo groźne, jak brak rynien. Woda deszczowa wypełniająca nie drożną, zatkaną rynnę nie ma innego wyjścia, jak tylko przekroczyć krawędź rynny, co sprawia, że system rynnowy jest praktycznie bezużyteczny. A jeśli liście, gałązki i inne zanieczyszczenia pozostaną zimą, topniejący śnieg może gromadzić się i ponownie zamarzać w rynnach, potencjalnie obciążając je tak bardzo, że będą mogły wydostać się z domu. Zatkane rynny zwiększają również ryzyko tworzenia się zatorów lodowych na krawędzi dachu.

Jeśli masz w domu tradycyjne rynny, powinieneś je czyścić przynajmniej dwa razy w roku: raz na wiosnę i ponownie jesienią, przed nadejściem zimy. W przypadku tradycyjnych rynien masz dwie możliwości konserwacji: możesz przeciągnąć drabinę na bok domu i ręcznie oczyścić gruz, co pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale może być niebezpieczne. Możesz też zapłacić za wyczyszczenie rynien i rur spustowych przez profesjonalną ekipę sprzątającą – profesjonalne czyszczenie rynien Katowice.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń